Około 30 mln. złotych na kanalizację wsi Jaworki i Szlachtowa

Fot. 2013.04.10 09:41 / news / czytano 2907 / opinie 0

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne ma zabiegać o dofinansowanie inwestycji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska na rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

- W najbliższy piątek mamy m.in. posiedzenie Rady Wspólników Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Na posiedzeniu wójtowie sąsiadujących gmin muszą wyrazić zgodę na złożenie przez PPK wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie sieci kanalizacyjnej na terenie Szlachtowej i Jaworek w najbliższych 2. latach - mówił burmistrz Grzegorz Niezgoda podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Jaworek.

Przygotowanie projektu kanalizacji dla Jaworek trwało ponad 2,5 roku. Wartość inwestycji wraz z rozbudową oczyszczalni i przebudowa istniejącej już sieci kanalizacyjnej przy ulicy Szlachtowskiej ma wynieść około 30 mln. złotych. Jak zapewnia włodarz Szczawnicy, cała dokumentacja techniczna dotycząca tego projektu jest już kompletnie przygotowana i inwestycja na tym etapie w żaden sposób nie obciąży Gminy i Miasta Szczawnica. Zabezpieczeniem finansowym tej dotacji ze strony Szczawnicy ma być oczyszczalnia ścieków na Piaskach. - Realizacja tej sieci kanalizacyjnej na pewno spowoduje wzrost stawek na ścieki w przyszłości – rokuje Niezgoda.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij