Parkowe dwadzieścia metrów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.12.28 23:09 / news / czytano 2859 / opinie 0

Rada Naukowa Pienińskiego Parku Narodowego uznała, że wybudowanie przez Gminę Czorsztyn ścieżki dla rowerzystów nie zagraża "substancji przyrodniczej" znajdującej się na około dwudziestu metrach należących do PPN.

Dyskusja i wizja w terenie - Pieniński Park Narodowy odda część swojego terenu w Czorsztynie obok ruin Zamku Wronin, by czorsztyński samorząd mógł tam wytyczyć brakujący mu odcinek trasy dla rowerzystów. Ścieżka rowerowa ma powstać na terenie trzech gmin wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

Zanim jednak członkowie Rady wydali taką opinię, teren obok zamku został przez nich dokładnie sprawdzony. Z przygotowanej wcześniej dokumentacji zjazd dla rowerzystów zaznaczony został na mapie tuż obok parkingu przy ruinach czorsztyńskiej warowni. Wątpliwości wzbudzał fakt, czy powstanie nowego odcinka na terenie PPN nie będzie tworzeniem nowego szlaku. - Jak Państwo wiedzą Park posiada już dokument strategiczny, w którym nie ma mowy o utworzeniu nowej ścieżki - podkreślał Michał Sokołowski dyrektor PPN. Ostatecznie naukowcy uznali, że wybudowanie ścieżki na tym właśnie odcinku parku nie będzie zagrażało substancji przyrodniczej ani nie będzie tworzeniem nowego szlaku. Kwestia formalna planowanej przez Gminę Czorsztyn inwestycji na odcinku PPN-u wymagać będzie jedynie zasięgnięcia przez dyrektora dodatkowej opinii prawnej.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij