Justyna u Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Fot. Arch. szkoły 2014.06.26 10:59 / news / czytano 3150 / opinie 0

Uczennica klasy II i Justyna Groń została laureatką konkursu „2014! Młodzi dla Wolności” w kategorii szkolny projekt edukacyjny/blog zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacyjnego w Warszawie.

23 czerwca 2014 roku Justyna wzięła udział w uroczystym spotkaniu podsumowującym obchody 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu z 4 czerwca 1989r w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył prezydent RP pan Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną, wiceminister Ministerstwa Edukacji Narodowej  pani Joanna Berdzik oraz pan Tadeusz Sławecki sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Celem konkursu było ukazanie przemian społecznych, politycznych i kulturowych z ostatnich 25 lat Wolnej Polski .  Justyna stworzyła autorski blog, na którym umieszczała nie tylko najważniejsze postacie ostatnich dwudziestu pięciu lat Polski, ale i lokalnych działaczy walczących o Wolność. Spotkała się między innymi z krościeńskim działaczem Solidarności panem Ryszardem Postawką, który opowiedział jej swoją historię walki o wolność słowa, pracy, życia -  walki o demokrację. Mogła również obejrzeć i udokumentować najważniejsze dokumenty, listy, zdjęcia z czasów walki o Wolność.

Nie na darmo konkurs nosił nazwę „Młodzi dla Wolności”, gdyż jak sam powiedział do młodych laureatów pan Prezydent „Wolność w sposób naturalny kochamy jako przeżycie piękne, pozytywne, które jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Wszyscy czujemy, że wolność się kocha, że wolności się pragnie, że wolność jest czymś niesłychanie pięknym, jakoś uskrzydlającym ludzi.” 

Prezydent podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom oraz instytucjom wspierającym młodych ludzi za udział w konkursie, kreatywność i realizację pomysłów. 

Miłą niespodzianką dla uczestników spotkania był koncert Kamila Bednarka, poczęstunek  oraz zwiedzanie najważniejszych miejsc Pałacu Prezydenckiego znanych tylko z telewizji. 

Do konkursu zgłoszonych zostało 400 projektów. Koordynatorem projektu w naszej Szkole była pani Joanna Majerczak. Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: JM
Źródło: Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij