Trzeci maja w Amfiteatrze pod Wierzbą

Fot. Anna Borkowska, Zdzisław Soliwoda 2014.05.03 23:46 / news / czytano 6281 / opinie 0

Dziś po południu w wyremontowanym krościeńskim Amfiteatrze pod Wierzbą odbył się festyn rodzinny. Było rodzinnie, walecznie i po góralsku.

- Witam wszystkich turystów i mieszkańców Krościenka. Wprawdzie jest chłodno, ale mam nadzieję, że przygotowane występy Was rozgrzeją. Zapraszam do wspólnej zabawy - można tańczyć, skakać lub zasiąść na naszych specjalnych podgrzewanych ławeczkach - mówił podczas rozpoczęcia festynu dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem Józef Szałwia.
 
Festyn rozpoczęły zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży. Zagrała kapela Jaśka Kubika, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Krościenko nad Dunajcem, zespół folkowy "Kurniawa". Wystąpiły także dziewczęta z grupy Starscheer z Ochotnicy Dolnej, zatańczył Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" i Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Małe Pieniny". Pomiędzy występami zespołów pokazy wschodnich sztuk walki zaprezentowali ich lokalni pasjonaci.
 
Jak podkreśla dyrektor GCK - Mimo niesprzyjającej pogody bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Wszystkim wykonawcom oraz gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne imprezy.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska, Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij