Sala gimnastyczna w Krośnicy gotowa

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.07.25 11:16 / news / czytano 9055 / opinie 48

Zakończono i dokonano odbioru technicznego sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy. Dokumenty trafią niedługo do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 

Od września uczniowie szkoły podstawowej będą mogli korzystać z nowego obiektu. Sala ma wymiary 24 m x 12 m, są też szatnie i trybuna z miejscami do siedzenia dla około 100 osób. Obiekt jest wyposażony w windę, co daje swobodę korzystania z obiektu osobom niepełnosprawnym.

Budowa sali gimnastycznej rozpoczęła się na początku 2012 roku i kosztowała Gminę Krościenko n/D około 3 mln złotych. Wsparcie inwestycji budowy sali w kwocie 500 tys. złotych pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z pieniędzy Totalizatora Sportowego, który przeznaczył na ten cel dodatkowe 400 tys. złotych. Dzięki pomocy mieszkańców sołectwa, którzy oddali na ten cel część swojego lasu, po sprzedaży drewna gmina otrzymała dodatkowe 100 tys. złotych.

Uroczyste przekazanie sali sportowej odbędzie się 25 września br. Jak podkreśla Wiesław Kwiatek przewodniczący Rady Gminy: - Chciałbym, aby kolejna sierpniowa sesja rady odbyła się w budynku szkoły na Krośnicy. Dzięki temu radni będą mogli przyjrzeć się na spokojnie nowemu obiektowi i zobaczyć jak zmieniły się warunki w szkole.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

swój2014.08.05 09:08
Komandosi w Krościenku brawo! zrobią porządek, ale co stało się z UFO!
Krośniczanin2014.08.04 20:08
Kapitał gminy jest następujący. Gmina czyli wójt zaciągnął ostatni możliwy do uzyskania kredyt by wykonać asfalty wyborcze, patrz jak to zrobili na ul. Pienińskiej. Później kredytów już nie pozyska się.
obcy2014.08.04 14:08
Czytając te komentarze to zastanawiam się po której stronie jest prawda, władza nie podaje ,żeby kiedykolwiek i na jakimkolwiek zebraniu omawiała ze społecznością Gminy perspektywiczne plany rozwoju. a żąda teraz planów rozwoju od mieszkańców . W/g mnie wydawanie 3mln zł na nową salę jeśli są inne w pełni niezagospodarowane , w sytuacji widocznego kryzysu , traktować można jako rozrzutność. Chyba, że Gmina dysponuje własnym kapitałem i nie będzie to w przyszłości obciążać mieszkańców. Zadaniem władz jest zdobywać środki, współpracować z przedsiębiorstwami, ponieważ to one najwięcej dają dochodu do Gminy /pod. doch. od osób fiz. i nier./ Jeśli władza wcześniej tego nie robiła to nie może mieć pretensji do mieszkańców , że negatywnie oceniają takie inwestycje, które faktycznie dla Gminy nic nie dają z wyjątkiem kolejnych kosztów.Zgadzam się także , iż większość infrastruktury powinna być zmieniana tam , gdzie jest możliwość ściągnięcia turystów /centrum/, bo turysta to także dochód do Gminy. Popieram jednak krytykujących.
miś2014.08.03 11:08
Macie racje przyjdzie " Komandos" zrobi z wami porządek - wtedy sobie podyskutujecie.
Krośniczanin2014.08.03 11:08
Jakakolwiek sala gimnastyczna nie jest ekonomicznie uzasadniona. Można powiedzieć, że żadna inwestycja gminna nie takiego uzasadnienia Każda tworzy większe lub mniejsze koszty. Dlatego należy się zastanowić czy nas stać na ponoszenie kolejnych kosztów ? Zasadnicze pytanie jest następujące. Czy gmina ma finansować budowę i utrzymanie kolejnej sali już 5 w sześciotysięcznej społeczności. Sali pustej, bo gminy nie stać na finansowanie zajęć sportowych ( np.SKS), Czy też lepiej te 3 miliony przeznaczyć na zorganizowanie takich zajęć w istniejących salach i na dowożenie do nich dzieci np. z Krośnicy. Zadam również pytanie, czy zorganizowano w hali przy gimnazjum gminne zawody międzyszkolne, by wypełniła się na tej sali widownia? Czy kiedykolwiek ta widownia była pełna ????? Może przestańmy budować przestrzenie - mamy ich dość, zajmijmy się organizacją czasu naszych dzieci. Panie Kwiatek wszyscy oprócz Krośnicy Pana krytykują za salę. Mają racje jest ona głównym kandydatem na szkaradzieństwo architektoniczne małopolski.Ten rynsztok koło sali jest przekleństwem architektonicznym i przyczyną niszczenia przepustu pod główną drogą. Takich zabaw się nie czyni, jeżeli panowie z Parku Pienińskiego tyle czasu ponieświęcili by Was nauczyć na czym polega ochrona krajobrazu. Wyobraźcie sobie, że tak zabudujecie Krośnicę. Oprócz Pana krytyki widzę zazdrość krościeńczan - oni nie mają takiego człowieka, który potrafi tyle zrobić dla swojej miejscowości co Pan- nawet pójść na"współpracę" z wójtem, by coś załatwić. Panie reprezentujące krościeńczan : Pani pielęgniarka i Pani doktor przez te lata nie zrobiły nic. Pan radny z Trzech Koron pozwolił o sobie zapomnieć - kto pamięta,że jest radnym? Radni ze Zdrojowej, kto to jest ? Radny z Kopiej Górki teraz tylko myśli jak się dalej załapać. Radny "Komandos" myśli jak zostać wójtem i podzielić nowe stanowiska. Nikt z nich nie potrafi zorganizować jakiegokolwiek spotkania by podyskutować co należy w gminie zrobić ?
górol2014.08.01 23:08
Najbardziej chybiona inwestycja w Krościenku, to plac zabaw i plac treningowy ( siłownia pod chmurką) na bulwarach nad Dunajcem. Co wyższy stan Dunajca, to cały czas place zalane. I to nie marnotrastwo, że co chwila trzeba będzie marnotrastwo, z co chwila trzeba będzie ładować kasę w naprawy?
turysta2014.08.01 23:08
Nie rozumiem tej wstrętnej polskiej cechy jaką jest zazdrość i odwieczne narzekanie na wszystko i na wszystkich. Krościenko i Grywałd posiadają przy szkołach sale gimnastyczne i to jest w porządku, ale gdy wybudowano w salę w Krośnicy, to robi się wielki huk, Dlaczego nie było takiego wielkiego "hallo" , gdy budowano salę gimnastyczna dla gimnazjum na Tylce. Przecież młodzież też mogła korzystać z sal w Grywałdzie i Krośnicy. Wybudowana sala gimnastyczna to jedyna atrakcja w tej miejscowości. Dzieci nareszcie będą mogły ćwiczyć w normalnych ludzkich warunkach, a nie na kamiennym boisku. Czy dzieci z tej wioski są gorsze od tych z Krościenka i nie zasługują na salę gimnastyczną? Przez tyle lat pieniądze były "ładowane " w Krościenko i to było ok, a jak inwestuje się w innej wiosce, to już robi się istne trzęsienie Ziemi. Cieszcie się zazdrośnicy,że dzieci będą mogły trenować, a nie siedzieć przed Tv i laptopami oglądając głupie filmy, a potem nie mieścić się w przysłowiowej futrynie!!!!!
luz2014.08.01 15:08
I to jest pomysł wójta na kolejne 4 lata !!! w ostatnim roku swojej kadencji zacząć inwestycje na wioskach bo tam jeszcze widzi tlącą się iskierkę nadziei na poparcie, W Krościenku nie ma szans więc się na nie wypiął śmiać się czy płakać sam nie wiem. aaaa i jeszcze tak dziwnie zauważam że go wszędzie ostatnio pełno na każdej imprezie na każdym zebraniu jak tak dalej będzie to przecież ludziom obrzydnie hehehehehe
Krośniczanin2014.07.30 17:07
Proszę czytać ze zrozumieniem. Napisałem ,że cyt. "grodzą" działki, nie pisałem ,iż działki trzeba oddać za darmo. Mój dyskutancie - sprawdź w statucie gminy co to jest "Gmina Krościenko", okaże się ,że również Ty ją tworzysz. W związku z tym zarzut ,że gmina nie przedstawiła strategi sformułowałeś również do siebie. Pewnie nie uczestniczyłeś, tak jak my w zebraniach w trakcie tworzenia strategii gminy, a szkoda. Nawiasem mówiąc czy masz jakakolwiek swoją strategie dla gminy ?, jeżeli masz to ją przedstaw podyskutujemy . Tylko nie pisz ,że trzeba stworzyć miejsca pracy dla młodych, ścieżki rowerowe i inne atrakcje dla turystów . Podaj proszę konkrety , np. atrakcja A ( lepsza od małpiego gaju) , trasa B po gruncie gminy itd.
mieszaniec2014.07.30 11:07
Przypominam ze osoba piastujaca funkcje publiczna narazona jest co stanowi zjawsko naturalne w kazdym panstwie demokratycznym na wystawianie swoich poczynan pod osad osoby publicznej i musi liczyc sie z krytyka swojego postepowania. W moim przekonaiu krytyka obecnej wladzy jest jak najardziej uzasadniona. Przyklad. Budwa wyciagu jest kuriozalnym przykladem absolutnej indolenji. Mowicie: To cos zaproponujcie, my mieszancy? z ktorymi ta wladza wogole sie nie liczy. A ja odpowiadam trzeba bylo stworzyc budrzet obywatelski i zapytac nas czego oczekujemy.. Wybrac najlebszy pomysl i konsekwentne go reliowac ku ogolnemu zadowoleniu. Wojcie, co zrobiono przez 12 lat panskich nieudolnych rzadow, by pomoz lokalnej spolecznosci, ile stworzono miejsc pracy czym sie mozecie sie pochwalic zeby nie byc skazanym na kompletna porazke.

reklama

do Krośniczanina2014.07.30 09:07
Dlaczego ludzie mają oddawać Gminie jakieś fragmenty czy odcinki gruntów za darmo. Gmina nie przedłożyła żadnej strategii rozwoju. Nie dba o swych podatników, którzy wpłacają największe podatki nie tylko od pow. użytkowej , ale także podatki od swych dochodów. Czy ktoś z włodarzy spotkał się z tymi przedsiębiorcami, podziękował , zapytał o problemy lub pomysły, wsparł swymi działaniami. Zapełniamy budżet Gminy , który jest w większości konsumowany i marnowany.
ziom2014.07.30 03:07
Czy ma ktos może wiadomości co z renowacją rynku?na czym to stanęło ,że nie poszło do przodu? Co z budową jakiegoś boiska sportowego w Grywałdzie?Jak to wygląda? Ile kasy na to poszło? Orlika ciągle nie mamy w gminie a niektóre gminy mają po trzy u siebie? Jak wygląda sprawa nietrafionego ,niesprawdzonego pierwszego "wykonawcy " renowacji za kinem? Może ,ktoś coś napisać ?
Krośniczanin2014.07.29 19:07
Dyskutanci ! każdy Wasz wpis udowadnia ,że sami nie wiecie co należy w Krościenku zrobić. Okrągłe słowa: cyt. " powiększyć asortyment" tylko za co i na jaki ? "Wykonać aleje spacerowe i trasy rowerowe" tylko gdzie, na czyjej własności i dokąd ? - bo inni krościeńczanie już grodzą. "Zagospodarowywać bulwary" - zagospodarowywaliśmy pięknie i popłynęły z powodzią. Kto teraz dalej da pieniądze na takie pomysły ? "Dać zajęcie turystom" - przecież małpi gaj wybudowano w tym celu na 30 lat i też nam się nie podoba. Ogólnie twierdzicie że należy robić "coś" -"coś innego" niż teraz więc zadaję pytanie konkretnie co? Jeżeli wiecie co zrobić to po co męczycie Kwiatka ? Stwórzcie radę gminy z "Loka" i "Szoka" zamieńcie na stanowisku przewodniczącego Kwiatka na "Jasia", "Filozof Chłopski" nadaje się na Wójta. "Zibi", "Asek" lub "Realista" na wicewójta. Z "Krośniczanina" zróbcie wroga -to Wam pomoże rządzić . Zamknijcie "winę" Kwiatka -salę, na cztery spusty. Wtedy właściciele sklepów na rynku i busiarze będą Was popierać, pensjonaty się zapełnią i ten oczekiwany parking będzie pełny przez cały rok szczególnie od października do maja I tak z sukcesami będziecie rządzić - powodzenia !
nie związany z gminą2014.07.29 14:07
Taaa, pisanie nazwiska wójta i przewodniczącego małą literą mówią o człowieku wiele. Można krytykować i nie obrażać i wtedy poziom dyskusji jest wart przyjęcia argumentów.Pozdrawiam
do filozofa chłopskiego2014.07.29 09:07
Kto chce zmian w gminie to nie będzie bał się ujawnić w najbliższym czasie to jest pewne. A Wasza indolencja zostanie oceniona przez wyborców. To, że w ostatnim okresie jesteście inicjatorami wielu robót w gminie to działania przedwyborcze na które niewielu da się jeszcze nabrać. Jeśli za 12 lat rządzenia zrealizowaliście swoje pierwotne obietnice to najlepiej nazwijcie się sami kłamcami i nie czepiajcie się krytyki wyborców. Szczawnica 61 mln z unii , Krościenko ile? Fundusz osobowy Szczawnica niewiele ponad 8.000.000,- krościenko blisko 9.000.000,- . Ile osób krytykuje Niezgodę a ile gawędę i kwiatka . "Swoje chłopy " w tych wyborach to już wasz koniec bez odgrażania się.
optymistyczny chłopski filozof2014.07.29 08:07
Niedługo wybory. Każdy z Was krzykacze może je wygrać, rządzić, wydawać logicznie pieniądze i poddawać się krytyce tych co nic nie robią i narzekają. Tak to już jest w polskim piekiełku, że każdy jest lekarzem, politykiem... i każdy dopóki nie siądzie na stołku wie lepiej i wie jakie to wszystko łatwe. Niezgodę też krytykują bo krytyka nic nie kosztuje, nawet na forum podpisać się nie potrzeba. Dobrze, że wątek spada- teraz na fali będą pieniądze popowodziowe, czemu tak mało, a czemu na to, dlaczego nie inaczej. Ech...
Nie piekiełko2014.07.29 00:07
Nie piekiełko, tylko niezgoda na niekompetencje, indolecje, brak profesjonalizmu. W samorządzie powinni być ludzie wykształceni, przygotowani do funkcji publicznych z wyobraźnią, zeby nie dopuszczali sie marnotrawstwa pieniędzy publicznych ze względu na brak świadomości. Jestem pewien ze gdyby za trzy miliony zagospodarować bulwary poprzez zrobienie alei spacerowych, tras rowerowych i na łyżwo-rolki a w zimie do biegów narciarskich, porządny parking z infrastruktura oraz plaże to nie pojawilby sie ani jeden nieprzychylny komentarz, a my bylibyśmy dumni z takiej inwestycji, turyści zadowoleni, mieszkańcy sąsiednich gmin wskazywaliby to jako dobry przyklad, właściele sklepów, barów, restauracji, pensjonatów i kwater liczyliby zyski uzyskane od osób które dzisiaj odpoczywają wzdłuż Grajcarka. A to wszystko napędza dalszy rozwój i wpływy dla gminy. Zamiast tego mamy sale gimnastyczna, która wykreuje tylko koszty na jej utrzymania. Ręce opadają z takim gospodarowaniem.
Petroniusz2014.07.29 00:07
Polskie piekiełko :(
Uzupełnienie do Lokko2014.07.28 22:07
Ja nie jestem pewien ze Mieszkańcy Krosnicy są za Panem Kwiatkiem. Jestem natomiast pewien ze Pan Kwiatek bierze czynny udział w dyskusji na tym forum. Chociaż użycie stwierdzenia czynny jest na wyrost, raptem wnosząc sie na wyżyny swoich erudycyjnych możliwości popełnił ze cztery komentarze.
Przykład2014.07.28 22:07
Ludzi zrozumcie jedno. Jak ktoś jest piłkarzem to nie inwestuje swoich oszczędności w naukę gry na skrzypcach. I tak samo jest z gmina albo miastem, jeśli dany obszar to np. ośrodek kultury, wtedy nikt tam wbrew logice nie buduje kopalni. Tutaj to samo, mamy trzy miliony i jesteśmy gmina turystyczna kreujmy inicjatywy zgodnie z naszymi predyspozycjami i atutami. Wybudujemy atrakcje dla przyjezdnych, będziemy na tym zarabiać, wtedy zainwestujemy w ekscentryczne zbytki. A nasze władze zachowują sie tak jak właściciel upadajacego sklepu, ktory ma szanse sie odbić poprzez np. rozwiniecie asortymentu, a on zamiast tego kupuje na kredyt nowy samochód zeby sie jemu i rodzinie wygodniej jeździło. Najpierw postaw biznes na nogi, a potem z zyskow kup auto. Odnosząc ten przykład do gminy nasza oferta turystyczna to ten upadających sklep a auto na kredyt to ta sala na Krosnicy.
1, 2, 3

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij