Spotkanie opłatkowe w Jaworkach

Fot. 2013.01.11 12:00 / news / czytano 4046 / opinie 0

W sobotę 5 stycznia w remizie OSP Jaworki miało miejsce spotkanie „opłatkowe” mieszkańców wsi zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek. 

Jak co roku w „opłatku” wzięły udział władze samorządowe Szczawnicy – burmistrz miasta Grzegorz Niezgoda, przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Zachwieja oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica. Nie zabrakło miejscowego proboszcza ks. Józefa Włodarczyka. Wśród przybyłych znalazła się także pani sołtys sąsiedniej Szlachtowej Jolanta Salamon.

Zaszczytni goście życzyli zebranym udanego roku 2013 przeżytego w zdrowiu i zadowoleniu z realizacji nowych przedsięwzięć.

Spotkanie to organizowane od kilku lat, zawsze jest okazją do połamania się opłatkiem ze znajomymi, sąsiadami oraz do wspólnego kolędowania. Śpiewającym towarzyszyła kapela góralska.

Kolejnym ważnym punktem wieczoru było rozstrzygnięcie plebiscytu „Zasłużony dla Jaworek”. Statuetki z tego tytułu otrzymali Franciszek Piestrzyński (pośmiertnie), Bronisława Świerz, Tomasz Jordan, Franciszek Królczyk, Wanda Pospieszałowska, Janina Mazurek i Kazimierz Lepak. Wieczór zakończył się zabawą taneczną.

Autor: Agnieszka Stopka
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij