Polaczyk czternasty w Wiedniu, drużyna z brązowym medalem

Fot. 2014.06.01 10:07 / news / czytano 2724 / opinie 0

Najmłodszy z grupy naszych kajakarzy Rafał Polaczyk był najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem podczas sobotnich zmagań na mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim w Wiedniu.

Nasz reprezentant w konkurencji K1 mężczyzn zajął 14. miejsce w finale tej konkurencji. Również na 14. miejscu rywalizację w konkurencji C1 mężczyzn ukończył Grzegorz Hedwig, jednak wynik ten nie dał mu awansu do finału.
 
W sobotę na torze slalomowym w stolicy Austrii o medale rywalizowali zawodnicy w konkurencjach K1 i C1 mężczyzn oraz w C1 kobiet. Na starcie stanęły również drużyny.  Do finału nie awansowała pozostała dwójka biało-czerwonych. Dariusz Popiela zajął 17. miejsce, a Mateusz Polaczyk był 21. Były wicemistrz świata karne sekundy zaliczył odpowiednio na piątej i dziesiątej bramce przez co stracił ponad cztery sekundy do zwycięzcy. Tytuł mistrza Europy obronił Czech Jiri Prskavec, który wyprzedził na mecie swojego rodaka Vita Prindisa i Hiszpana Samuela Hernanza.
 
Brązowy medal wywalczyła nasza sztafeta K1x3. Polacy w składzie R. Polaczyk, M. Polaczyk i D. Popiela wywalczyli brązowy medal przegrywając tylko z Niemcami i Wielką Brytanią. 

W rywalizacji C1 mężczyzn na 14. miejscu ukończył zmagania Grzegorz Hedwig.  Złoto wywalczył Słowak Alexander Slafkovsky wyprzedzając swojego rodaka Michala Martikana i obrońcę tytułu Niemca Jana Benziena. W rywalizacji drużyny Hedwig wraz z Arkadiuszem Nieć i Rafałem Kij zajęli przedostatnie 9. miejsce. Triumfowali Słoweńcy przed Czechami i Słowacją.
Autor: Oprac. red.
Źródło: tylkoigrzyska.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij