Szczawnica: Osiem par małżeńskich świętowało Złote Gody

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2016.02.11 11:52 / news / czytano 4238 / opinie 0

W miniony wtorek (09 lutego br.) w niezwykle uroczystej oprawie 8 par małżeńskich z terenu Miasta Szczawnica świętowało Jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zacnych Jubilatów, przedstawicieli Miasta i Gminy Szczawnica, Przewodniczącego Rady Miejskiej, a także Ks. Proboszcza przez Burmistrza Grzegorza Niezgodę. Następnie, miał miejsce krótki koncert fortepianowy wykonany przez mieszkankę naszego miasta Panią Aleksandrę Hurkałę.

W dalszej części uroczystości nastąpiło udekorowanie Jubilatów przez Burmistrza medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz wręczenie stosownych legitymacji.

Ks. Proboszcz Tomasz Kudroń dołączając się do życzeń wręczył Jubilatom listy gratulacyjne, a Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja wiązanki kwiatów.

Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana, a gromkie sto lat odśpiewano przy akompaniamencie Pani Aleksandry Hurkały.

Złote Gody to jubileusz, za sprawą, którego patrzyliśmy na dostojnych Jubilatów z podziwem i szacunkiem, którzy mimo różnych przeciwności losu dotrzymali danego sobie przyrzeczenia. Miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.

„Wszystkim Złotym Jubilatom, życzę kolejnych lat w zdrowiu i harmonii oraz radości i satysfakcji z tego, co przez te pół wieku zbudowali trwając przy sobie zgodnie z przyrzeczeniem: w zdrowiu i w chorobie, w smutku i w radości, w bogactwie i w biedzie (…) – mówił Burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, podczas którego nie kryjąc wzruszenia, pary małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych lat.

Medale za długoletnie pożycie otrzymali:
1. Zofia i Franciszek Bartkowscy
2. Maria i Stanisław Ciesielka
3. Anna i Michał Ciesielka 
4. Maria i Karol Kita
5. Maria i Czesław Kolat
6. Maria i Antoni Mulczyk
7. Stanisława i Józef Węglarz
8. Antonina i Wincenty Węglarz
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij