Krościenko n.D: 100 biegaczy na 100 - lecie Niepodległości

Fot. Krystyna Walosik, Elżbieta Kubik, Magdalena Wojtarowicz 2018.11.07 20:29 / news / czytano 1613 / opinie 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D pobiegli w środę dla Niepodległej. I chociaż w szkole nie od dzisiaj odbywają się rożnego rodzaju wydarzenia związane z tą wyjątkową chwilą dla Polski, dzisiejszy bieg zachwycił i zaowocował radością na twarzach uczniów i nauczycieli.

Uczniowie szkoły i nauczyciele pokonali odcinek trasy biegnącej nad Dunajcem w stronę Amfiteatru pod Wierzbą przyozdobieni w biało-czerwone flagi pod wspólnym hasłem "100 biegaczy na 100-lecie Niepodległości". Jedni rowerem, inni na rolkach, a większość z nich w biegu. Przepiękna listopadowa pogoda i barwy jesieni nadały temu wydarzeniu wyjątkowy charakter.

Po zakończeniu biegu cała społeczność szkolna udała się pod obelisk ks. Jerzego Popiełuszki, którego osoba jest symbolem walki Polaków o wolność z komunistyczna władzą. Dyrektor szkoły p. Jacek Piotrowski wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów i zapalili symbolicznego znicza pod pomnikiem. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn Polski.
Autor: mw
Zdjęcia: Krystyna Walosik, Elżbieta Kubik, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij