Szczawnicki VII Bieg w imię Niepodległej - zobacz zdjęcia

Fot. AS 2016.11.11 22:25 / news / czytano 2821 / opinie 0

VII Szczawnicki Bieg Niepodległości jak co roku odbył się w przyjaznej, pełnej zdrowej, sportowej rywalizacji atmosferze.

Pogoda, jak na listopad, również dopisała i przed południem uczestnikom zawodów zaświeciło słońce. W tegorocznym biegu udział wzięło 341 uczestników. Były to nie tylko osoby ze Szczawnicy, ale też uczniowie szkół z Krościenka nad Dunajcem, ze Szlachtowej, z Maniów, z Kluszkowiec, z Grywałdu, z Tylmanowej i z innych miejscowości. Ku radości organizatorów, na bieg zapisali się i ukończyli go, turyści i wczasowicze z różnych stron Polski, np. z Kielc czy z Pułtuska. Kibicowały im całe rodziny, znajomi i kuracjusze. Kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta startowali w kategoriach OPEN, szkoły ponadgimnazjalne, gimnazja, trzy grupy wiekowe szkół podstawowych i najmłodsi tzw. Krasnoludki. W punktacji drużynowej wśród szkół podstawowych zwyciężyła Szczawnica, wśród gimnazjów również Szczawnica. Wynikało to z tego, że ta miejscowość wystawiła najwięcej zawodników. Spośród szkół ponadgimnazjalnych wygrała ekipa z Klubu Sportowego Pieniny. W kategorii OPEN na najwyższym stopniu podium ponownie znaleźli się reprezentanci Gimnazjum Szczawnica. Najmłodszą zawodniczką okazała się półtoraroczna Antonina Sobura z Kielc.
 
Medale, dyplomy, nagrody i gratulacje wręczali zawodnikom wspólnie burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy Paweł Sypek oraz Łucja Rak - radna miejsko-gminna. Nagrody ufundowało Miasto i Gmina Szczawnica. Sponsorem imprezy byli też jak co roku właściciele Karczmy u Polowacy, którzy zapewnili poczęstunek. Organizatorem Biegu wspólnie z Miastem i Gminą Szczawnica była szczawnicka, wspomniana już szkoła, "Jedynka".
 
Zawody komentował Jacek Piotrowski nauczyciel w-f z Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy. Nad stroną organizacyjną i bezpieczeństwem biegów czuwała Grupa Podhalańska GOPR (ratownicy ze szczawnickiej dyżurki), Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczawnicy, Straż Miejska oraz Pogotowie Ratunkowe.
Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij