Szczawnica: Zwalniają i zatrudniają

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.02.09 14:43 / news / czytano 2628 / opinie 0

Początkiem października zeszłego roku burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury byli pewni, że od nowego roku jakość pracy szczawnickiej placówki kulturalnej w żaden sposób się nie zmieni, chociaż zmieni się siedziba ośrodka a zatrudnienie zmaleje o połowę.

Szczawnicki MOK przeszedł planowaną reorganizację pracy jesienią ubiegłego roku. Zaplanowane wówczas zmiany personalne szybko, bo po miesiącu pracy w nowym miejscu, okazały się być nie do końca dobre. Od lutego, okrojona wcześniej załoga MOK-u powiększona została o nową osobę.

Jak tłumaczy Piotr Gąsienica dyrektor MOK: - Zatrudnienie nowej osoby wynikało z potrzeby i z ruchów finansowych już po przyznaniu budżetu na nowy rok. Szukałem człowieka, który będzie miał szerokie zdolności i umiejętności potrzebne nam do prawidłowego działania. Taki człowiek się znalazł, mieszkaniec Szczawnicy ale pracujący przez ostatnie lata w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, gdzie się sprawdził i miał dobre opinie.

Nowy pracownik, określany przez dyrektora "pracownikiem technicznym" przeszedł określany okres próbny w szczawnickim MOK-u niedawno. Podczas przeprowadzki ze starej siedziby do nowej mieszczącej się obecnie w budynku Urzędu Miasta zajmował się przygotowaniem i podłączeniem oprogramowania, nową stroną internetową ośrodka, która w myśl ustawy spełnia wymogi i mogą z niej korzystać osoby z upośledzeniem wzrokowym.

- Ta osoba ma umiejętności akustyczne, oświetleniowe, internetowe, informatyczne i naprawy sprzętu, łączy w sobie dwa etaty - mówi dyrektor, tłumacząc swoją decyzję o zatrudnieniu nowego pracownika i podkreśla, że takich osób jest bardzo mało.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij