Trwa Jarmark Krościeński

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.07.20 16:46 / news / czytano 1949 / opinie 0

W Krościenku nad Dunajcem rozpoczęła się dwudniowa impreza Jarmark Krościeński. Bogaty program artystyczny, góralska kuchnia i zapach ciasta flisackiego powodują, że krościeński Rynek coraz liczniej odwiedzają turyści i mieszkańcy.

Jarmark rozpoczął się od prelekcji na temat smaków i właściwości kuchni tradycyjnej, którą przygotowała Magdalena Cygan. Zaraz później sceną zawładnęła muzyka biesiadna w wykonaniu Zespołu Grajki. Na sobotnie popołudnie i wieczór organizatorzy zaprosili Kapelę Jaśka Kubika z Krościenka n.D oraz Chór Flisacki. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru będzie Zespół Pieczarki, którego członkowie pochodzą z okolic Żywca, a jego folkowo-rockowego brzmienia posłuchać można będzie o o godzinie 20:00.
 
Ponadto do odwiedzenia stoiska Pienińskiego Parku Narodowego, Gminnego Centrum Kultury, stoisko ze świeżo wypiekanym ciastem flisackim oraz kulinarne smaki Pienin przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij