Trzy osoby na jedną kasę, godziny dla seniorów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.04.01 10:47 / news / czytano 906 / opinie 0

Limit osób w sklepie oraz godziny dla seniorów. To niektóre tylko nowe obostrzenia, które we wtorek przedstawił premier Mateusz Morawiecki.

Od dzisiaj obowiązują limity osób przebywających w sklepach. Maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne. Podobne zaostrzenia dotyczą także targów, straganów i bazarków. Liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

Ponadto w urzędach pocztowych obowiązują ograniczenia do dwóch osób na jedno okienko. Jeśli zatem w placówce jest 5 okienek, wówczas w jednym momencie na terenie poczty może przebywać 10 osób.
 
Obowiązek utrzymania min. 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) oraz osoby niesamodzielne.

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

Ograniczenie możliwości korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad oraz ograniczenie możliwości korzystania z rowerów miejskich.

Salony urody będą zamknięte.
 
W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte.

Klienci w sklepach będą mieli obowiązek noszenia rękawiczek.

W sklepach i punktach usługowych wprowadzone zostają godziny dla seniora (10-12).

Hotele i inne miejsca noclegowe będą zamknięte z pewnym wyjątkiem. Goście, którzy przebywają w tych obiektach muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia 2020 roku. Nie dotyczy to jednak osób, które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Dla tych osób hotele pozostają otwarte.

Obowiązkowa kwarantanna dla domowników osób, które zostaną objęte kwarantanną po 1 kwietnia.

Odłożenie w czasie zabiegów rehabilitacyjnych – z wyjątkiem pilnie wymaganych ze względu na stan zdrowia.

Pracodawcy będą musieli zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa pracownikom: stanowiska pracy muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra, pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek, a także muszą mieć dostęp do płynów dezynfekujących.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij