Uczcili niepodległość śpiewem

Fot. Alina Lelito 2015.11.12 23:07 / news / czytano 2011 / opinie 0

W szczawnickim Kinoteatrze odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej, w którym udział wzięli uczniowie i uczennice okolicznych szkół.

Co roku Przegląd odbywa się w dniu 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości. Głównymi organizatorami byli Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ze Szlachtowej. Obradowało jury w składzie Maria Majewska-żona zmarłego już pomysłodawcy festiwalu Leszka Majewskiego, Ewa Zachwieja-kierownik szczawnickiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu, Tomasz Ciesielka-sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica i Piotr Gąsienica-dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy.

Dzieci biorące udział w konkursie jak zwykle nie zawiodły i zaprezentowały wysoki poziom artystyczny wykonań. W tym roku w przeglądowym repertuarze dało się usłyszeć nowe, współczesne, patriotyczne jaki i religijne piosenki. Występujący śpiewali a capella bądź z towarzyszeniem instrumentów. Jedni solo, inni w zespole.

W Przeglądzie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych ze Szczawnicy, Szlachtowej, Krościenka nad Dunajcem i Sromowiec Niżnych. Obecny wśród widowni burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda nagrodę specjalną przyznał śpiewającym w duecie Mateuszowi Fryźlewiczowi i Bartoszowi Rekowskiemu. Chłopcy ci otrzymali tym samym Grand Prix XVIII Przeglądu.

A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii: Kat. I Soliści kl. I-III I miejsce – Maja Malinowska II miejsce – Ewelina Tokarz III miejsce – Daria Waruś Kat. II Duety kl. I-III I miejsce – Oliwia Hurkała i Patrycja Szczepaniak II miejsce – Martyna Wiercioch i Mateusz Hamerski III miejsce – Joanna Magda i Anna Ciesielka oraz ex aequo Dagmara Łazarczyk i Zuzanna Dzięcioł Kat. III Soliści kl. IV – VI I miejsce – ex aequo Aleksandra Mastalska i Anna Różana II miejsce – ex aequo Anna Regiec i Wojciech Salamon III miejsce – Kinga Moskalik Wyróżnienie: Joanna Surowiec i Olga Mozdyniewicz Kat. IV Duety kl. IV-VI I miejsce – Mateusz Fryźlewicz i Bartosz Rekowski II miejsce – Aleksandra Bielska i Paulina Gumulak III miejsce – Anna Klag i Weronika Rekowska.

Autor: AS
Zdjęcia: Alina Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij