W Gminie Czorsztyn bez zmian w sieci szkół

Fot. 2017.02.17 18:06 / news / czytano 2018 / opinie 0

Nie będzie żadnych zmian, jeśli chodzi o liczbę szkół podstawowych na terenie gminy Czorsztyn.

W związku z reformą oświaty władze gminy podjęły decyzję o wygaszaniu gimnazjów mieszczących się w Zespole Placówek Oświatowych w Maniowach oraz Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radni przyjęli uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą Prawo oświatowe.
 
W Gminie będą funkcjonowały cztery ośmioklasowe szkoły podstawowe - w Sromowcach Wyżnych, Kluszkowcach, Maniowach i Sromowcach Niżnych.
 
-  W placówkach w Gminie Czorsztyn nie zostają wprowadzone zmiany. Gimnazja zostaną włączone do Szkoły Podstawowej 8 klasowej. Nie zostają wprowadzone w szkołach także inne zmiany oraz w żaden sposób nie zmienią się od nowego roku szkolnego obwody szkolne - podkreśla Tadeusz Wach wójt gminy Czorsztyn.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij