Przegląd piosenki turystyczno-oazowej w Ochotnicy Górnej

Fot. Arch. Organizatora 2015.08.01 18:10 / news / czytano 2522 / opinie 0

26 lipca amfiteatr na skwerku rozbrzmiewał dźwiękami piosenki turystycznej z racji odbywającego się po raz pierwszy przeglądu „W stronę słońca”. Na scenie zaprezentowali się młodzi wykonawcy nie tylko z Ochotnicy Górnej, ale także przedstawiciele turystów wypoczywających w górach. 

Jury przeglądu doceniło najmłodszych wykonawców: Gabrysię Piszczek i Patrycję Czajkę, które wspólnie wykonały piosenkę „Gdzie strumyk płynie z wolna”. Karolina Podlipni została wyróżniona za trafny dobór repertuaru i wykonanie piosenki „Szczęśliwej drogi już czas”. III miejsce wyśpiewali piosenką „Ale to już było” Rockersi w składzie: Bartek Kukuczka (bas), Piotrek Jurkowski (gitara solowa), Karolina Bielska (wokal), Faustyna Kukuczka (piano, wokal), Julia Niewiadoma (gitara akustyczna). Zespół ten zdobył także nagrodę publiczności otrzymując największą ilość głosów od zgromadzonych na widowni. II miejsce przypadło w udziale Dominice Tyleckiej, która zaśpiewała piosenkę „Mały obóz”. I wreszcie I miejsce jury przyznało Julii Krzywoń, turystce, która w Ochotnicy spędza wakacje. Nagrodę Grand Prix przeglądu, za wykonanie piosenki „Płacz i śmiech”, zdobyły fenomenalne dziewczyny z trio: Julka Niewiadoma, Faustyna Kukuczka i Karolina Bielska. Karolina została dodatkowo uhonorowana wyróżnieniem dla najlepszej wokalistki.
 
Tuż po przesłuchaniach konkursowych, w czasie kiedy jury burzliwie obradowało, swoimi talentami popisywali się odważni najmłodsi wokaliści, dla których Wiejski Ośrodek Kultury ufundował słodycze i drobne upominki. Następnie na scenie koncertowali artyści teatru Edu-Artis, bawiąc widzów turystycznymi szlagierami i autorskim kabaretem. Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród książkowych dla laureatów przeglądu, nadszedł czas na grillowanie przy zapalonej watrze. Całości towarzyszyło wspólne – wraz z krakowskimi aktorami - śpiewanie piosenek. Publiczność okazała się jak zwykle bardzo zaangażowana, a przygotowane śpiewniki z tekstami - jako pomoc we wspólnym śpiewie - rozeszły się niczym świeże bułeczki.

Wszystkim laureatom i uczestnikom przeglądu serdecznie gratulujemy! Miejmy nadzieję, że na stałe wpisze się on w wakacyjny kalendarz imprez Ochotnicy Górnej, a na kolejne edycje będzie się zgłaszać coraz więcej wykonawców, nie tylko z naszej miejscowości.


Autor: Teresa Plata
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij