Spotkanie opłatkowe w Jaworkach

Fot. Agnieszka Stopka / Mat.prasowe 2014.01.08 14:12 / news / czytano 9618 / opinie 3

Kolejny raz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek zorganizowało spotkanie opłatkowe. Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody „Zasłużony dla Jaworek”.

Jak co roku w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek wzięły udział władze miasta i gminy Szczawnicy – w osobie burmistrza Grzegorza Niezgody, radnego z Jaworek Jana Krzyśko, strażacy z OSP Jaworki, nauczyciele, mieszkańcy oraz przyjaciele Jaworek. Wśród zaproszonych gości obecni byli także ks. proboszcz Józef Włodarczyk oraz wikary parafii Szlachtowa – Jaworki ks. Władysław Góraka. Nie zabrakło także „Piewcy Pienin”- poety Andrzeja Dziedziny Wiwer. Wszyscy zebrani życzyli sobie szczęśliwego 2014 roku i sukcesów w realizacji nowych obranych przedsięwzięć.
 
Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody „Zasłużony dla Jaworek” w dowód zaangażowania na rzecz bezinteresownego wsparcia jaworczańskiej społeczności, a także promocji sołectwa Jaworki na zewnątrz. Laureatami nagrody „Zasłużony dla Jaworek” 2013 zostali:  Maria Gasińska i Elżbieta Rychtarczyk oraz sołtys wsi Mariusz Tokarczyk.

Nagrody wręczyli przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek z prezesem Jerzym Palem na czele oraz z wiceprezesami Janiną Mazurek i Przemysławem Zachura. Spotkanie umilał występ kapeli góralskiej Mariusza Tokarczyka oraz recytatorski kunszt Andrzeja Dziedziny Wiwer, który specjalnie na tę okazję popełnił wiersz wychwalający piękno Jaworek:
 
Jest takó wioska
co świat zdobywo
Zgadnijcie ludzie
jak sie nazywo

Podpowio moze
moji Wy mości
Coby nie było
zodne trudności

Lezy w dolinie
Beskid Pioniny
Dzie sie zacona
Grajcarek siny

W środku Kościółek
to Cerkiew staro
Nad nió krzyz świyci
jak watra zaro

Spokój i cisa
kozdy tu garnie
Choć caso dudni
gośno z łowcarnie

Wokoło lasy
sumió nutkomi
A w lecie łowce
dzwónió dzwónkomi

Róznych strón świata
wrós korzoniomi
Lud - co sie zowie
Jaworconomi

Włośnie ta wioska
Jaworki zwie sie
To łó ni w świecie
hyr sie tak niesie

Należy dodać, iż spotkanie opłatkowe poprzedziła zorganizowana po raz 5. edycja konkursu śpiewania kolęd i pastorałek dla najmłodszych. Z dwudziestu kandydatów, których oceniano pod względem wykonania i doboru utworu, jury w składzie: Jerzy Pal - Prezes Stowarzyszenia, Teresa Lichoń - członek Stowarzyszenia oraz Przemysław Zachura - Wiceprezes Stowarzyszenia, zakwalifikowało do finałowego etapu dziesięcioro, z czego  najlepszą szóstkę uczestników, stanowiły: Marta Michałczak, Aleksandra Błażusiak, Daria Krzyśko, Barbara Kwaśnica, Natalka Bielska oraz Aleksandra Bielska. Konkurs ma za cel propagowanie kolędowego śpiewu i zachowanie od zapomnienia starych, tradycyjnych pastorałek. Uczestników uhonorowano nagrodami książkowymi oraz certyfikatem udziału. Nie zabrakło również słodyczy, które najbardziej przypadły do gustu najmłodszym.
Autor: Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek
Zdjęcia: Agnieszka Stopka / Mat.prasowe
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

msp2014.05.13 18:05
ludzie co Wy chcecie od biednego ojczulka przecież on niewinny napewno! :D
Pietrek2014.05.09 22:05
Strach baby do kościoła puszczać!
o_Onufry2014.05.09 12:05
Poczytajcie o ks. Władysławie Goraku i jego prawnych problemach podczas pobytu w USA. Tygodnik Fakty i Mity publikuje na stronie 2 - Ksiądz eksportowy. Toż to skandal co się w tej rzymsko katolickie Stajni Augiasza dzieje. Fałsz - obłuda - hipokryzja!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij