Muzyka Bacha podczas drugiego koncertu festiwalu Pieniny Kultura Sacrum

Fot. Weronika Kacwin 2015.08.02 15:54 / news / czytano 2907 / opinie 0

W minioną sobotę odbył się kolejny koncert w ramach festiwalu Pieniny Kultura Sacrum. Jest to już szósta edycja festiwalu odbywającego się w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, w Krościenku nad Dunajcem.

Koncert rozpoczęła pani Agnieszka Radwan-Stefańska, Dyrektor Artystyczna Festiwalu. Przywitała przybyłych gości oraz przybliżyła im historię oraz organizatorów całego wydarzenia.
 
Podczas koncertu wystąpił charyzmatyczny i legendarny skrzypek, profesor Krzysztof Jakowicz, który jest nie tylko znakomitym wirtuozem ale także pedagogiem Uniwersytetu Warszawskiego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wraz z prof. Jakowiczem wczorajszy koncert współtworzył Marek Stefański, znany polski organista, adiunkt w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, wieloletni organista bazyliki Mariackiej.

Wczorajszego wieczoru zabrzmiały utwory wielkiego Johanna Sebastiana Bacha  w 330. rocznicę urodzin lipskiego kantora. Jak zaznaczyła Agnieszka Radwan- Stefańska słowo „bach” w języku niemieckim oznacza „potok”, lecz kompozytora nazywać się raczej powinno "oceanem" muzyki.
 
Po koncercie można było obejrzeć wystawę „Muzyczne Anioły”, która została przygotowana pod okiem pani Ewy Majerczak, przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem i towarzyszyć będzie festiwalowym koncertom aż do końca.
 
Festiwal odbywa się dzięki Mecenatowi okazanemu przez Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. oraz dotacji udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Partnerem w organizacji Festiwalu są Pensjonat CrosnaSpa z Krościenka n.D. oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Wstęp na wszystkie koncerty wolny.
Autor: Weronika Kacwin
Zdjęcia: Weronika Kacwin
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij