35 tysięcy na chodnik przy Kalwarii Sromowskiej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.09.23 10:05 / news / czytano 2358 / opinie 0

Z budżetu Gminy Czorsztyn przeznaczono 35 tysięcy złotych na wykonanie chodnika i przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 1679K Wygon-Niedzica (od strony Kalwarii Sromowskiej na Sołtysią Górę - Skałkę).

Na ostatniej sesji Rady Gminy Czorsztyn radni zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 35 tysięcy złotych Powiatowi Nowotarskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania pn. "Likwidacja stanów awaryjnych elementów dróg - utwardzenie pobocza drogi powiatowej nr 1679K Wygon-Niedzica wraz z modernizacją elementów odwodnienia drogi". Szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej oraz zasady rozliczenia środków określone zostaną w umowie pomiędzy Powiatem Nowotarskim a Gminą Czorsztyn. 

Pieniądze zostały wygospodarowane w związku ze zmianą terminu wykonania boiska sportowego ze sztuczną trawą w miejscowości Sromowce Wyżne, które będzie budowane w roku 2014. Środki, które były planowane w ramach funduszu sołeckiego na wymienione zadanie nie będą wykorzystane w roku 2013. W porozumieniu z Radą Sołecką Sromowiec Wyżnych zostaną przeznaczone na wykonanie chodnika i przepustu w ciągu drogi powiatowej nr 1679K Wygon-Niedzica prawa strona (od Kalwarii Sromowskiej na Sołtysią Górę - Skałkę). Udział środków po 50% wartości całego zadania o wartości 70 tysięcy złotych.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij