Zespół z Maniów z wizytą u Pierwszej Damy

Fot. Arch. zespołu/FB 2019.01.23 21:01 / news / czytano 1310 / opinie 0

Zespół Mali Maniowanie odwiedził Warszawę i Pałac Prezydencki. Dzieci spotkały się z Prezydentową - Agatą Kornhauser Dudą.

- Najpierw były śpiewy, potem prezenty dla Pary Prezydenckiej: chusta dla Pierwszej Damy, niespodzianka dla Prezydenta, oscypki, album ze zdjęciami Maniów oraz album "Instrumenty pasterskie". Następnie tańce, potem zdjęcie grupowe.Po części oficjalnej Pierwsza Dama podjęła nas pysznym poczęstunkiem w trakcie którego był czas na nieformalne rozmowy w luźnej atmosferze. Pani Prezydentowa ujęła nas ciepłem, wielkim poczuciem humoru i znajomością historii naszego zespołu - czytamy na facebookowym profilu zespołu.
 
Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o góralskiej muzyce, ale również o Pałacu Prezydenckim i obszarach działalności Pierwszej Damy. Opowiedziała swoim gościom o powojennych losach gmachu pełniącego współcześnie funkcję siedziby głowy państwa oraz o niektórych wydarzeniach artystycznych, które miały w nim miejsce, jak np. pierwszy publiczny występ małego Fryderyka Chopina. Małżonka Prezydenta odpowiadała też na pytania o wizyty zagranicznych gości w Polsce, na których cześć wydawane są uroczyste obiady. Wbrew swojej nazwie są to wieczorne posiłki, podczas których gospodarz wygłasza toasty na cześć podejmowanych głów państw. Dzieci obejrzały też prezydencką bibliotekę, w której szukały tajemnego przejścia, zastanawiały się jak wiele pokoi liczy pałac oraz ile osób pomieści jego najbardziej reprezentacyjna sala – kolumnowa.
 
W czasie pobytu w Warszawie dzieci zwiedziły także m.in Starówkę i Centrum Nauki Kopernik.
 
Zespół Mali Maniowianie w lutym 2019 r. świętować będzie swoje 25-lecie.


Autor: oprac.red.
Źródło: prezydent.pl
Zdjęcia: Arch. zespołu/FB
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij