Jest taki dzień…, czyli 18 marca w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.03.20 09:44 / news / czytano 1917 / opinie 0

Zespół szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D, zorganizował dzień otwarty. Każdy, czyli uczniowie z ościennych gimnazjów, szkół podstawowych, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki oraz umiejętnościami uczniów i absolwentów szkoły.

Można było skorzystać z porad absolwentki Technikum usług kosmetycznych i zabiegów relaksująco – kosmetycznych. W szkolnej auli odbyły się: pokaz i szkolenie z technologii sprzątania środkami firmy Voigt. Wszystkich, którzy posiadają dużo energii, są kreatywni i lubią nowe wyzwania, z pewnością zainteresowała działalność Samorządu Szkolnego oraz Wolontariatu „Niezapominajka”. Warto wspomnieć, że uczniowie, młodzi wolontariusze są bardzo aktywni, o czym świadczą liczne wyróżnienia i nagrody.
 
Trzy sale komputerowe przyciągnęły sporą grupę młodych ludzi, którzy, oprócz zapoznania się ze sprzętem, mogli wziąć udział w pokazie składania komputerów i kursie szybkiego pisania na klawiaturze. Przyszli hotelarze, technicy obsługi ruchu turystycznego mogli sprawdzić swoją wiedzę w dwóch quizach: „Hoteliada”i „Traveliada”.
 
Dodatkową atrakcją był pokaz składania ręczników. W innej sali można było przenieść się do odległych Chin. O kulturze i tradycji tego kraju ciekawie opowiadali uczniowie. Nie zabrakło oryginalnych pamiątek oraz mitycznego chińskiego smoka, symbolu szczęścia.

Branża gastronomiczna zaprezentowała profesjonalny sprzęt, a także pokazy: wyrobów cukierniczych i deserów, ozdób z karmelu, pokaz carvingu, dekoracji stołów, degustację dipów warzywnych, pierożków z różnym nadzieniem. Dla spragnionych były soki owocowe, różne gatunki herbaty i kawy.  
 
Już po raz siódmy można było podziwiać pięknie przygotowane stoły biorące udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Nakrywania Stołów. Tym razem tematem były „ Cztery pory roku”.

Szkoła to przede wszystkim książka. Swoje zbiory zaprezentowała więc także szkolna biblioteka. Oprócz zapoznania się z bogatym księgozbiorem, zwiedzający mogli obejrzeć wystawę pod hasłem „Książki z dedykacją”. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna chciała przybliżyć książkę, która ma szczególne znaczenie dla czytelnika, ponieważ posiada podpis autora. Na wystawie prezentowane były książki: Andrzeja Poniedzielskiego, ks. Mieczysława Malińskiego, Marii Kuncewiczowej, Beaty Pawlikowskiej, Adama Poprawy, Krystyny Aleksander, Ewy Wachowicz, Ojca Leona Knabita, Leszka Mazana, Tomasza Terlikowskiego, Wojciecha Cejrowskiego, Andrzeja Maleszki, Beaty Andrzejczuk, Dariusza Sośnickiego, Piotra Olszówki i innych. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wystawa potrwa do 22 kwietnia 2016 roku. 

Do podjęcia decyzji przez uczniów gimnazjów co do dalszej edukacji pozostało już naprawdę niewiele czasu. Nieubłaganie upływające chwile do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych odmierza zamieszczony na stronie internetowej Szkoły zegar. Zachęcamy więc wszystkich, rodziców, uczniów klas trzecich gimnazjów do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem oraz tym co się dzieje w placówce. Można to zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy w Google wpisać ZSZiP, aby bezpośrednio odwiedzić stronę szkoły.
Autor: Barbara Skubisz
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij