Opowieść o inności i strachu - down_us II edycja

Fot. 2014.11.26 18:43 / news / czytano 2422 / opinie 0

Projekt ma charakter niekomercyjny i misyjny i jest bezpłatny. Zapraszamy 30. listopada br. do szczawnickiego Dworku Gościnnego na godzinę 19.00.

Są w naszym życiu zdarzenia, które zmuszają nas do przewartościowania dotychczasowych postaw. Do porzucenia planów, scenariuszy, masek, ról - jak zabawek, z których już wyrośliśmy. Do dorastania do nieprzewidzianych zadań, jakie wyznacza nam los. Do szukania nowych słów, wrażliwości, siły i mądrości.

Zapraszamy na spektakl o tym Innym w naszym życiu. O Innym mniej czy bardziej spodziewanym. O Innym, które zmienia nasze życie i nas samych. Ale zmienia na lepsze. Zapraszamy również na warsztaty o tym jak rozmawiać o Innym. Niekoniecznie tylko widzów spektaklu.
 
Sam spektakl to opowieść o ciekawej ludzkiej historii, ważnym i trudnym temacie. Będzie humor, lekkość i dowcip, świetne aktorstwo, tekst i reżyseria. W spektaklu biorą udział znani aktorzy scen krakowskich i warszawskich, znani także z licznych produkcji telewizyjnych m.in. Magdalena Walach, Marcin Sianko.
 
Po spektaklu odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz podopiecznego Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy.
 
Przedstawieniu będą towarzyszyć warsztaty „Sztuka Dialogu”, które odbędą się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy 01.12.2014 w godzinach 15:15 do 20:15.

Celem warsztatów jest uwrażliwienie ludzi młodych jak również osób dorosłych na problemy osób uważanych za „Inne”, przekazanie im umiejętności odpowiedniego operowania językiem w nazywaniu odmienności oraz doprowadzenie do zmiany w sposobie myślenia o odmienności z negatywnego na pozytywne.
 
Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o jak najszybsze rezerwowanie miejsc za pomocą formularzy dostępnych na stronie: www.graal.org.pl

Spektakl realizowany jest w ramach projektu „down_us II edycja” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Małopolskiego, Kardynał Stanisław Dziwisz,  Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Prezes Fundacji Andrzeja Mańkowskiego.
 
Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału – ilość miejsc ograniczona!
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij