Organy i klarnet podczas 12. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum - zaproszenie

Fot. 2022.08.05 08:03 / news / czytano 498 / opinie 0

Organista Jan Bokszczanin, który zagra podczas trzeciego koncertu w ramach 12. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Na koncert wstęp wolny!

Jan Bokszczanin jest artystą niestandardowym i intrygującym. Gra nie tylko klasykę organowego gatunku, na czele z dziełami Bachowskimi, ale nie stroni także od brzmień jazzowych oraz innych dziedzin muzyki, które prezentuje na organach we własnych opracowaniach. Jeśli do tych walorów dodamy subtelne, ujmujące brzmienie klarnetu, kreowane przez Piotra Lato, otrzymamy gwarancję pięknego i niepowtarzalnego muzycznego wieczoru.
 
Towarzysząca muzyce wystawa przygotowana przez twórców pienińskich "Sercem malowane" pozostaje wciąż otwarta. Sobota 6 sierpnia, godz. 19:00, kościół Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem.

Festiwal jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami organizatora – Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE –  są: Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n. Dunajcem, Pensjonat Crosna Spa, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n. Dunajcem. Patronatem medialnym objęli: Radio Kraków, Tygodnik Podhalanski, POLMIC, małopolskaonline, podhale24, pieninyinfo i pieniny24. Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij