Pierwszy koncert plenerowy w Altance Muzycznej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.04 12:06 / news / czytano 3406 / opinie 0

18 koncertów zaplanował Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy na okres od lipca do października br. w ramach Szczawnickich Koncertów Letnich. Pierwszy inauguracyjny odbył się 30. czerwca w Kościele w Jaworkach podczas Rozpoczęcia Lata Pienińskiego 2013.

Większość koncertów jednak odbywać będzie się w Parku Dolnym w Altanie Muzycznej. Za nami pierwszy z plenerowych spotkań z muzyką, w ramach którego 2. lipca dla zebranej publiczności zagrały Aleksandra Hurkała na fortepianie oraz Katarzyna Trebunia na skrzypcach w koncercie pt.” Nad pięknym, modrym Dunajcem”.

Jak podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy Piotr Gąsienica: - To co robimy tutaj w Parku Dolnym w Altanie Muzycznej to tylko powrót do lat 70. XX wieku. Już wtedy w tym miejscu odbywały się podobne koncerty. Celowo nie stawiamy nagłośnienia. Niech te spotkania przyciągają subtelną muzyką przechodzących obok turystów i mieszkańców. 

Altana Muzyczna umożliwia organizowanie ogólnodostępnych i kameralnych wydarzeń artystycznych. Park Dolny daje wiele ciekawych i interesujących możliwości, które w przyszłości pozwolą ożywić to miejsce i przywrócić dawną świetność. W programie muzycznych spotkań znajdą się m.in. utwory muzyki klasycznej, znane przeboje musicalowe i estradowe w ciekawych aranżacjach instrumentalnych. Następny koncert zaplanowano na wtorek 9 lipca br. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij