Zmiany w parafiach

Fot. 2021.06.24 16:31 / news / czytano 1774 / opinie 0

Biskup Andrzej Jeż mianował nowych proboszczów w 30 parafiach diecezji tarnowskiej. Są tez zmiany wikariuszowskie. 75 księży wikariuszy będzie pracować w nowych parafiach.

Powodem zmian jest przede wszystkim osiągnięcie przez odchodzących proboszczów wieku emerytalnego, który w diecezji tarnowskiej wynosi 70 lat. W niektórych przypadkach przeszkodą w dalszym kierowaniu parafią jest choroba i zły stan zdrowia księży. Nowo mianowani proboszczowie obejmą parafie 14 sierpnia. W naszej okolicy ks. Kasper Bernasiewicz w parafii Szlachtowa oraz ks. Janusz Paciorek w parafii Tylmanowa.

Od dzisiaj znane są też zmiany na stanowisku wikariuszy. Zmiany będą m.in. w parafiach w Szczawnicy, w Krościenku and Dunajcem, w Grywałdzie i Ochotnicy Górnej. Kapłani pojawią się w nowych wspólnotach parafialnych pod koniec sierpnia, a pracę rozpoczną 1 września.

Grywałd, Ks. Mirosław Kurek

Krościenko, Ks. Marek Lis

Ochotnica Górna, Ks. Jacek Słota

Szczawnica, Ks. Piotr Cierniak

Tylmanowa, Ks. Roman Górowski

 

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij