Lekcja tradycji w Domu Kultury w Maniowach

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2015.12.02 15:29 / news / czytano 2312 / opinie 0

W dniach 25 i 26.11.2015r. w Domu Kultury w Maniowach została zorganizowana pod patronatem Gminnego Centrum Kultury oraz KGW w Maniowach dla dzieci klas 0-6 Szkoły Podstawowej lekcja tradycji, której tematem był strój górali podhalańskich.

W środę gościliśmy uczniów klas 1-6, którzy zapoznali się z dawnym jak i dzisiejszym strojem regionalnym oraz oglądnęli pokaz tradycyjnych ubiorów górali naszego regionu. Pokaz ten zaprezentowany był przez dzieci i młodzież z zespołu "Mali Maniowianie" im. ks. A. Siudy.

W czwartek najmłodsi uczniowie z klas 0 również zapoznali sie z krótką historią stroju podhalańskiego i z każdym jego elementem poprzez przymierzanie ubrań, które zakończyło się krótkim pokazem mody w wykonaniu dzieci. Zwieńczeniem lekcji i zarazem najsmaczniejszym punktem programu każdego dnia był poczęstunek przygotowany przez KGW w Maniowach. Panie prezentując się w codziennych ubiorach poczęstowały dzieci pysznymi moskolami z masłem, a pani dyrektor GCK w Kluszkowcach przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę.

Dziękuję Panu dyrektorowi Zespołu Szkół w Maniowach Mikołajowi Urbaniakowi oraz wszystkim pedagogom, jak i paniom z KGW w Maniowach za miłą i mam nadzieje owocną współpracę.

Katarzyna Dobrzyńska
Autor: Katarzyna Dobrzyńska
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij