Licealiści z Krościenka n/D na Comeniusie w Hamburgu

Fot. Arch. szkoły 2014.03.04 10:16 / news / czytano 1952 / opinie 0

W drugiej połowie lutego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem  po raz kolejny uczestniczyli w wyjeździe zagranicznym w ramach Programu Comenius. Tym razem udali się z wizytą do Niemiec, do szkoły w Hamburgu.

W ramach głównego tematu projektu, jakim jest „Globalizacja w naszym życiu codziennym”, uczniowie zajmowali się zagadnieniami związanymi z gospodarką oraz handlem. Tak, jak podczas poprzednich spotkań w Polsce oraz we Włoszech, każda ze szkół miała za zadanie przygotować prezentację na zadany temat. Mieliśmy okazję porównać podstawowe dane ekonomiczne, związane z gospodarką naszych państw, m.in. produktem krajowym brutto, liczbą bezrobotnych, bilansem handlowym itp. Ponadto uczniowie mieli za zadanie przygotować profile wybranych zawodów np. chirurga, kierowcy, sprzedawcy, policjanta, itd., a następnie w trakcie aranżowanych scenek rodzajowych porównać, jak się żyje przedstawicielom tych zawodów w poszczególnych krajach. Głównym zadaniem jednakże było montowanie filmu rysunkowego, na którym była przedstawiana długa podróż różnych składników, zanim powstanie końcowy produkt. Powstało 5 filmów przedstawiających „podróż” włoskiej oraz bułgarskiej czekolady, „Michałków” z Wawelu, pluszowej zabawki z Bułgarii oraz okien z „Fakro”. Zaangażowanie poszczególnych grup w pracę było niezwykle duże i powstały bardzo ciekawe produkcje. Praca nad filmem zintegrowała młodzież, musieli podzielić między sobą poszczególne zadania, a następnie wspólnie dokonać ostatecznego montażu.
 
Program pobytu w Niemczech obejmował również część rekreacyjną. Uczniowie byli na ciekawej wycieczce w kontenerowej części portu, do której osobom indywidualnym nie wolno wchodzić. Dzięki temu mogli obserwować pracę portu, która w większości jest zautomatyzowana. Jakież było nasze zdziwienie, gdy zobaczyliśmy pojazdy bez kierowców, przewożące i ładujące na statki kontenery. Ponadto zwiedziliśmy niezwykle ciekawe Muzeum Hamburga „Dungeon”, Muzeum Przypraw, Kościół Św. Michała, nową dzielnicę portową, uczniowie spędzili miło czas na lodowisku, w kręgielni, na dyskotece oraz w hamburskim zoo. Pobyt uprzyjemniła nam ładna pogoda i urok Hamburga, który jest pięknym miastem, oferującym turystom wiele atrakcji. 
 
Za miesiąc wybieramy się do Russe, w Bułgarii. Będzie to już ostatni wyjazd w ramach partnerskiej współpracy naszych 4 szkół. W Bułgarii tematem przewodnim będą kulinarna. Mamy nadzieję, że będzie to nie tylko ciekawy, ale i ”smaczny” wyjazd.
Autor: Elżbieta Wójcik
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij