O cyberprzemocy - warsztaty dla uczniów krościeńskiego gimnazjum

Fot. szkoła 2015.11.14 23:56 / news / czytano 2882 / opinie 0

Uczniowie klas I i II Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz problemu cyberprzemocy.

Głównym celem zajęć było uświadomienie nam zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią i zapoznanie z metodami radzenia sobie w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem lub ofiarą cyberprzemocy. Dowiedzieliśmy się również, gdzie możemy w takich sytuacjach uzyskać pomoc. W trakcie warsztatów wykonywaliśmy plakaty na temat korzyści i zagrożeń związanych z Internetem. Oglądaliśmy autorski film: ,,Nie daj się złapać w sieć’’, nagrany przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem. W filmie tym przedstawiono sceny z udziałem młodego człowieka, który spędza czas przed komputerem w sposób ryzykowny oraz losy młodej dziewczyny, która padła ofiarą cyberprzemocy. Film zaopatrzony był w komentarz psychologa, Pani Ewy Kruchowskiej oraz Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem, Pana Michała Janerko.

Dzięki tym warsztatom wiemy, jak należy się zachowywać w wirtualnym świecie oraz gdzie szukać pomocy, kiedy dzieje się coś złego. Warsztaty zostały zorganizowane przez Panią pedagog Bożenę Chlebek, a przeprowadzone w ramach współpracy przez Panią Agnieszkę Tomczyk pedagoga szkolnego i uczniów Zespołu Szkół i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.

Autor: Gabriela Hryc
Zdjęcia: szkoła
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij