Przegląd szkolnych zespołów tanecznych w gimnazjum w Szczawnicy

Fot. 2017.05.29 07:53 / news / czytano 2731 / opinie 0

26 maja 2017 roku Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy było organizatorem XII Pienińskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tańca Nowoczesnego. To już dwunasty raz, kiedy młodzież może zaprezentować swoje umiejętności taneczne oraz podzielić się swoją pasją do tańca.

W tym roku w konkursie udział wzięły zespoły z gimnazjum z Łapsz Niżnych, Krościenka n/D oraz Szczawnicy. Tegoroczni uczestnicy konkursu mogli podziwiać niesamowity pokaz sztuk walk, bowiem gościliśmy młodzież uczącą się w klasach mundurowych w ZSO im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Uczniowie wraz z opiekunem w rytmie muzyki pokazali wiele technik obronnych m.in. przed ciosami, kopnięciami, duszeniami. Dziewczęta z ZSO zaprezentowały ciekawy układ taneczny.

W drugiej części konkursu swoje umiejętności taneczne przedstawiali gimnazjaliści. Wszystkie układy były na wysokim, wyrównanym poziomie. Po długiej naradzie komisja sędziowska, w składzie: Marta Tabasz z Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy, Katarzyna Zachwieja – uczennica LO w Starym Sączu oraz Jacek Pietrzak – Pienińska Akademia Sportowa w Szczawnicy przedstawiła wyniki konkursu:

I miejsce ponownie zespół  Taking Over z Gimnazjum w Łapszach Niżnych

II miejsce zespół Black Angels z Gimnazjum w Szczawnicy

III miejsce zespół Young Star z Gimnazjum w Szczawnicy.

Konkurs jest okazją zarówno do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych, jak również czasem wspólnej zabawy i integracji. W oczekiwaniu na wyniki gimnazjaliści tradycyjnie podjęli wspólną zabawę.

Na zakończenie dyrektor gimnazjum pani Anna Szczepaniak wręczyła zespołom pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Dodatkowo zespoły za miejsca I - III otrzymały puchary.

Pani dyrektor podziękowała młodzieży i opiekunom za udział, przygotowane układów, komisji sędziowskiej oraz zaprosiła na następny konkurs w przyszłym roku. Wszystkim zespołom GRATULUJEMY!
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij