Święty Mikołaj naprawdę istnieje… w „Żeromskim” w Krościenku n.D

Fot. Arch.Szkoły 2016.12.03 22:10 / news / czytano 1635 / opinie 0

Zbliża się 6. grudnia, zatem wszyscy rozmyślamy o prezentach od św. Mikołaja. Uczniowie naszego Liceum mają dużo szczęścia, bo u nas św. Mikołaj rozdaje prezenty przez cały rok!

Od 2010 roku współpracujemy z Fundacją Św. Mikołaja, dzięki której wielu uczniów otrzymuje stypendia w ramach programu Stypendia Św. Mikołaja (wcześniej „Solidarni”). Aby otrzymać takie stypendium, trzeba spełniać 3 kryteria: być zaangażowanym w społeczną i naukową działalność na terenie szkoły lub w swoim środowisku, uzyskać średnią ocen na zakończenie roku szkolnego co najmniej 4,0 oraz spełniać kryterium dochodu na członka rodziny (wysokość ustalana jest co roku przez fundację w regulaminie). Uczniów spełniających te kryteria w naszej szkole jest wielu, zatem rokrocznie Komisja Stypendialna przydziela je zainteresowanym. Od początku naszej działalności 28. uczniów skorzystało z tej możliwości, w tym roku mamy aż 6. stypendystów.

Ideą tworzenia funduszu stypendialnego w szkole jest nie tylko uzyskanie środków od Fundacji, ale przede wszystkim pozyskiwanie ich we własnym zakresie. Dlatego też spora część naszych uczniów zaangażowana jest w działalność mającą na celu pozyskanie tych funduszy. Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D. uczestniczą w zbiórkach publicznych, organizują występy dla rodziców, prowadzą sprzedaż zdjęć, pocztówek itp. Część pieniędzy otrzymujemy od prywatnych sponsorów.

Jako jedna z najprężniej działających szkół w zakresie pozyskiwania środków na stypendia, zostaliśmy zaproszeni do Programu Trzeciego Polskiego Radia, by nasi stypendyści osobiście podzielili się ze słuchaczami swoimi opiniami na temat korzyści, jakie daje taka pomoc. Radiowa „Trójka”, w ramach akcji „Święta bez granic 2016”, w tym roku postanowiła wspomóc Fundację Św. Mikołaja. Na antenie odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przekazany na stypendia dla zdolnej i zaangażowanej młodzieży. Chętnych do posłuchania zapraszamy na stronę naszego liceum: lokroscienko.nowotarski.pl, gdzie można znaleźć link do audycji.

Aby zachęcić szkoły do zbierania środków na stypendia, Fundacja corocznie organizuje konkurs pod nazwą „Solidarna Szkoła”. Nasze Liceum dwukrotnie zwyciężyło w swojej kategorii: szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach do 20.000 mieszkańców. W poprzednim roku certyfikat „Solidarna Szkoła” odbieraliśmy z rąk Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser – Dudy, która objęła Honorowy Patronat nad tą akcją.

W tym roku, 6 grudnia, po raz kolejny dostaliśmy zaproszenie na Galę Finałową Konkursu, która odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Wilanowskim.

Autor: Elżbieta Wójcik
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij