Uroczystość 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2013.10.10 12:30 / news / czytano 6368 / opinie 0

8 października miała miejsce uroczystość 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego, którą rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez proboszczów wszystkich trzech parafii: ks. Marka Mroczka, ks. Pawła Legutkę i ks. Jana Mikulskiego w Kościele pw. Św. Mikołaja w Tylmanowej.

Msza Święta miała bardzo uroczysty charakter, Jubilaci ponowili przysięgę małżeńską, a Księża Proboszczowie na pamiątkę tej uroczystości podarowali Jubilatom piękne albumy o Błogosławionym Janie Pawle II. Następnie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej z rąk Wójta Gminy Jubilaci otrzymali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Małżeństwa obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego to: Państwo Antoni i Maria Adamczykowie, Janina i Ludwik Błachutowie, Zofia i Franciszek Hebdowie, Stanisław i Anna Jamińscy, Tomasz i Zofia Janczurowie, Jan i Aniela Kęskowie, Ludwik i Józefa Kozielcowie, Tomasz i Katarzyna Kulasikowie, Anna i Franciszek Ligasowie, Stanisław i Maria Ligasowie, Tomasz i Stanisława Ligasowie, Ludwik i Maria Niewiadomi, Jan i Anna Urbaniakowie, Rozalia i Jan Urbaniakowie, Józef i Aniela Urbaniakowie, Karolina i Piotr Wąchałowie, Józef i Katarzyna Zaziąbłowie. Pary obchodzące 60-lecie małżeństwa to: Państwo Maria i Antoni Bodziarczykowie, Józefa i Józef Chrobakowie, Anna i Bronisław Groniowie, Anna i Franciszek Jagiełowie, Anna i Michał Ligasowie, Bolesława i Jan Polczykowie, Józefa i Stanisław Szlaga.

- Państwo potrzebuje nie tylko ludzi młodych i czynnych zawodowo. Potrzebni są także ludzie starsi, dojrzali i doświadczeni. Szczególnie ci, którzy swoim postępowaniem zasłużyli na szacunek całej społeczności. Wy jesteście takim wzorem- autorytetem, drogowskazem – pod wieloma względami. Młodzi ludzie mogą brać z was przykład, jeśli chodzi o trwałość małżeństwa i rodziny – kierował swe słowa do Jubilatów Wójt Gminy Kazimierz Konopka.
 
Życzenia Jubilatom złożył również Stanisław Urbaniak – Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna. Szacownym Jubilatom wręczono księgi okolicznościowe i upominki. Następnie wzniesiono uroczysty toast i wraz z kapelą góralską odśpiewano Jubilatom 100 lat. Aby uczcić tę niecodzienną rocznicę przygotowano uroczysty poczęstunek. Dalszą część uroczystości uświetnił występ kapeli i zespołu góralskiego „Tylmanowianie”- działającego przy Ośrodku Kultury w Tylmanowej, który pięknie tańcząc i śpiewając wraz z uczestnikami przypomniał piosenki z lat młodości (i nie tylko) naszych Jubilatów.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij