Uroczystości 120-lecia PTTK Oddziału Pienińskiego

Fot. Anna Kudas 2013.08.21 07:42 / news / czytano 2092 / opinie 1

Trwające od 16 do 18 sierpnia uroczystości związane z jubileuszem 120-lecia PTTK Oddziału w Szczawnicy i Krościenku w ostatnią niedzielę zakończyły się uroczystą Mszą św. w krościeńskim kościele i występami scenicznymi w Amfiteatrze.

O godzinie 9.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n/D odprawiona została Msza w intencji działaczy PTTK i ich rodzin. W południe członkowie Towarzystwa spłynęli tratwami po Dunajcu do przystani w Krościenku a uroczystości kończące trzydniowe obchody przeniosły się do Amfiteatru Pod Wierzbą.
 
Andrzej Dziedzina Wiwer oraz Marek Salamon, prowadzący niedzielne spotkanie, dokonali oficjalnego otwarcia obchodów i wspomnieli o ogólnej historii PTTK. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Krościenka ze specjalnie na ten dzień przygotowanym repertuarem muzycznym, "Krościeńcanki" wraz z kapelą Jaśka Kubika oraz zespól "Małe Pieniny".
 
Barbara Szela Prezes krościeńskiego Oddziału PTTK wymieniła najbardziej zasłużonych działaczy Oddziału PTTK. Później spotkanie przekształciło się w biesiadę muzyczno-kabaretową, podczas której Marek Salamon, Jan Kubik i Marian Jarosz uczyli m.in. tańca zbójnickiego i prowadzili naukę gwizdania. 
 
W galerii Gminnego Ośrodka Kultury otwarta została okolicznościowa wystawa związana z historią Krościenka n/D i miejscowego Oddziału PTTK oraz wystawiona księga pamiątkowa. W spotkaniu wzięła udział Poseł na Sejm Anna Paluch.
 
Ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zorganizowali dla dzieci i dorosłych dodatkową atrakcję spotkania - przejazd na tyrolce. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Kudas
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

miś2013.08.21 11:08
Nie ma to jak zrobić imprezę w niedzielę po długim weekendzie, jak już wszyscy z Krościenka wyjeżdżają.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij