Niedostępne szlaki turystyczne w Nadleśnictwie Krościenko

Fot. 2014.05.19 21:35 / news / czytano 2745 / opinie 0

Nadleśnictwo Krościenko informuje, że na terenie Nadleśnictwa nie są dostępne szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne.

Powodem są szkody popowodziowe i powiatrołomowe występujące na terenie całego Nadleśnictwa, które wystąpiły w dniach 14-16 maja bieżącego roku. Szlaki są śliskie, poprzerywane obrywami gruntów i podmyte oraz zatarasowane połamanymi drzewami. Ponadto wzdłuż szlaków występują drzewa z połamanymi wierzchołkami i naderwanymi systemami korzeniowymi, które stanowią śmiertelne zagrożenie. Przebywanie w tym rejonie stanowi poważne zagrożenie życia i zdrowa. Teren najbardziej niebezpieczny znajduje się w rejonie Radziejowej w  Beskidzie Sądeckim, w rejonie Małych Pienin i pasma Lubania w Gorcach. W najbliższym czasie Nadleśnictwo Krościenko przystąpi do usuwania szkód i udrażniania szlaków.
 
Nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenko mgr inż. Olaf Dobrowolski, obiecuje na bieżąco informować o przywracaniu do użytkowania szlaków.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij