Dwie nasze dwójki w półfinałach MŚ, Mateusz Polaczyk poza podium

Fot. 2014.09.21 08:48 / news / czytano 2131 / opinie 0

Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch w konkurencji C2 mężczyzn awansowali do półfinałów mistrzostw świata w kajakarstwie górskim.

Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch w konkurencji C2 mężczyzn awansowali do półfinałów mistrzostw świata w kajakarstwie górskim, które rozgrywane są w amerykańskim Deep Creek. 

Filip i Andrzej Brzezińscy oba przejazdy mieli bezbłędne, a w drugim stracili zaledwie 6.95 sekundy do zwycięzców. Z dobrej strony spisali się również Grzegorz Majerczak i Michał Wiercioch, którzy zajęli 12. miejsce i awansowali do półfinału. Całe podium w eliminacjach zajęli Francuzi. Triumfowali Pierre Labarelle i Nicolas Peschier przed Gauthierem Klaussem i Matthieu Peche oraz Pierre Picco i Hugo Biso.

Mateusz Polaczyk zajął 7. miejsce w finale konkurencji K1. Polak od początku swojego finałowego przejazdu płynął bardzo agresywnie, a jego styl mógł się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach w Deep Creek jak i przed telewizorami. Niestety pierwsze punkty karne złapał na piątej bramce podjazdowej, którą dotknął głową. W dalszej części było już bardzo dobrze, a koszmar wrócił na ostatnich bramkach. Najpierw nasz brązowy medalista sprzed roku dotknął 18 bramki, a chwilę później ponownie zahaczył 22 bramkę podjazdową i ostatecznie do niezłego czasu 102.82 doliczono mu sześć karnych sekund przez co został sklasyfikowany ostatecznie na 7. miejscu za stratą 7.21 sekundy do świeżo upieczonego mistrza świata. 

Sobotni finał zdominowali reprezentanci Francji, którzy zajęli całe podium w Deep Creek! Mistrzem świata został Boris Neveu, który wyprzedził byłego mistrza świata młodszego o 5 lat Sebastiena Combota i Mathieu Biazizzo.
Autor: Oprac. red.
Źródło: tylkoigrzyska.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij