Gorce Ultra Trial już w weekend 13 i 14 sierpnia – impreza sportowa na 600-lecie lokacji Ochotnicy

Fot. 2016.08.05 15:30 / news / czytano 2958 / opinie 0

To będzie bieg przez najpiękniejsze zakątki Gorców, na starcie stanie ponad 250 zawodników, a trzy przygotowane dystanse prowadzą przez szczyty Turbacza, Lubania, Kudłonia i Gorca. W biegu wystartują biegacze z całej Polski.

Podstawowym założeniem zawodów jest połączenie w ramach jednej trasy czterech najsłynniejszych i najbardziej wybitnych gorczańskich szczytów: Lubania, Turbacza, Kudłonia i Gorca. Jest to podstawowy warunek symbolicznego przebiegnięcia całych Gorców.

Zawodnicy wystartują na trasach 80, 43 i 20 kilometrów. W pierwszym dniu, czyli w sobotę 13 sierpnia zmierzą się z trasą 80 i 43 kilometrową, w niedzielę 14 sierpnia trasą 20 kilometrową.

Start zawodów znajduje się przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej, meta natomiast i baza zawodów w Ochotnicy Górnej na parkingu przy kościele. Uroczysta dekoracja zwycięzców nastąpi w niedzielę w Amfiteatrze przy WOK w Ochotnicy Górnej. Imprezie patronuje Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

 

Gorce Ultra-Trail®  80 km
Startujemy z centrum Ochotnicy Dolnej, drogą asfaltową na dół, w stronę Tylmanowej.  Przez osiedle Ligasy nie oznakowaną drogą na Makowicę, zielonym szlakiem na Lubań, dalej czerwonym przez Przełęcz Knurowską na Turbacz, żółtym na Miejski Wierch i czarnym do Bukowiny Obidowskiej. Ponownie zielonym szlakiem zbiegamy do Obidowej i podchodzimy do schroniska Stare Wierchy. Na prawo czerwonym szlakiem w stronę Turbacza do hali Czoło Turbacza, gdzie zmieniamy szlak na żółty, zbiegamy na przeł. Borek, wspinamy się na Kudłoń i zbiegamy ciągle żółtym szlakiem (a później ścieżką przyrodniczą) do Rzek. Półtora kilometra wąską drogą bitą i niebieskim szlakiem, skręcamy ostro za znakami w prawo i zaczynamy podejście pod Gorc. Ze szczytu zbiegamy w stronę Turbacza, zielonym szlakiem prawie do Przysłopia, gdzie zmieniamy szlak na żółty i zbiegamy nim do centrum Ochotnicy Górnej (na koniec biegnąc bez szlaku). Szczegółowy przebieg trasy i plik gpx do pobrania TUTAJ

Gorce Ultra-Trail®  43 km
Krótsza trasa, przebiega po tych samych ścieżkach do 32 kilometra do Kiczory, gdzie zmienia szlak na zielony, prowadzi na Przysłop i żółtym szlakiem sprowadza do centrum Ochotnicy Górnej (na koniec biegnąc bez szlaku). Szczegółowy przebieg trasy i plik gpx do pobrania TUTAJ

Ochotnica Challenge 20 km
Startujemy z centrum Ochotnicy Dolnej na zachód, przez osiedle Chryczki i nieoznakowaną drogę dobiegamy na wierch Borysówka. Dalej zielonym szlakiem na Gorc (pod szczytem przez chwilę biegniemy bez szlaku), w lewo w stronę Turbacza, przed Przysłopem skręcamy na żółty szlak  ponownie w lewo i zbiegamy nim do centrum Ochotnicy Górnej (na koniec biegnąc bez szlaku). Szczegółowy przebieg trasy i plik gpx do pobrania TUTAJ

Wszystkie trasy ułożone są w ten sposób, aby do minimum ograniczyć odcinki asfaltowe, a więc zapewnić zawodnikom bezpieczeństwo i maksymalny kontakt z przyrodą.

Bieg posiada certyfikat International Trail Running Association. Za przebiegnięcie 80 km każdy zawodnik otrzyma 4 pkt. UTMB, za trasę 43 km - 2 pkt (wg nowej skali).

 

 

 

Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij