Kasia Niewiadoma wygrywa pierwszy etap wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii

Fot. Arch. K. Niewiadomej 2017.06.07 23:01 / news / czytano 2422 / opinie 0

Katarzyna Niewiadoma (Team WM3 Energie) wygrała pierwszy etap wyścigu OVO Energy Women's Tour (kat. 2.WWT). Polka zwyciężyła po ataku niemal 50 kilometrów przed metą.

Pochodząca z Ochotnicy Górnej kolarka, dla której wyścig w Wielkiej Brytanii jest powrotem do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie zaliczana jest do głównych faworytek całego, pięcioetapowego wyścigu. To, że będzie w nim należeć do najjaśniejszych postaci pokazała już na pierwszym etapie.

Na 148-kilometrowej trasie, biegnącej z Daventry do Kettering nie pozostawiła rywalkom złudzeń, odjeżdżając niemal 50 kilometrów przed metą. Na finiszu nasza zawodniczka pojawiła się ponad dwie minuty przed drugą Holenderką Marianne Vos (również Team WM3 Energie). Jako trzecia finiszowała Christine Majerus (Boels-Dolmans Cycling Team).

Niewiadoma została tym samym pierwszą liderką wyścigu. Koszulkę spróbuje obronić na trasie czwartkowego, drugiego etapu, biegnącego ze Stoke-on-Trent do Staffordshire.
Autor: Oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. K. Niewiadomej
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij