Wolski Lubań Maniowy ogrywa lidera

Fot. 2015.10.12 22:39 / news / czytano 1645 / opinie 0

Drużyna z Maniów jest druga w tabeli, po ostatnim meczu traci do lidera tylko 2 punkty. 

Pierwsze trzydzieści minut to zdecydowana przewaga gospodarzy. Wolski Lubań praktycznie cały ten okres spędził na własnej połowie, a do tego raz przed stratą gola uratowała go poprzeczka. Mecz rozpoczął się na dobre po zmianie stron. Wolski Lubań nie był już tym samym zespołem, zaczął grać ofensywnie i stwarzać multum sytuacji. Pierwszy gol padł po rajdzie Basistego lewą flanką, zacentrował on w pole karne, a Karkula celnym uderzeniem sfinalizowała akcję. Druga i trzecia bramka to zasługa duetu M.Firek-Basisty. Najpierw w 65 minucie M. Firek zagrał w uliczkę do Basistego który wygrał pojedynek sam na sam, a następnie w 72 minucie Basisty asystowała do M. Firka który celnie przymierzył z 5 metrów. Honorowe trafienie gospodarzy nastąpiło kilka minut później, po dobrze wyprowadzonym kontrataku. Piłkarze Wolskiego Lubania Maniowy zadedykowali to zwycięstwo gospodarzowi klubu, Panu Józefowi Olejarzowi oraz jego małżonce z okazji 35 lecia ślubu. 

- Życzyłbym sobie abyśmy zawsze tak grali jak w II połowie dzisiejszego meczu. Generalnie uważam, że oba zespoły sprostały sporym oczekiwaniom jakie zawsze są gdy spotykają się zespoły z czołowych miejsc w tabeli. Było co oglądać. Dużo walki, akcji z obu stron. Wygraliśmy konsekwencją. Byliśmy też cierpliwi. Czekaliśmy na swoje szansę i gdy się nadarzyły, potrafiliśmy je wykorzystać – cieszył się po meczu trener Lubania Łukasz Biernacki.

- Korzystając z okazji chciałbym w imieniu zawodników zadedykować dzisiejsze zwycięstwo naszemu gospodarzowi klubu, Panu Józefowi Olejarzowi i jego małżonce z okazji 35 lecia ślubu - dodal Łukasz Biernacki. 

 

Barciczanka Barcice 1-3 (0-0) Wolski Lubań Maniowy

Bramki: 50 Karkula, 65 Basisty 72 M.Firek - 75

Wolski Lubań: Świerad- Migacz, D.Firek, Górecki, Czubiak- M.Firek(80 Jandura), Kołodziej- Karkula, S.Kurnyta(90 Ziemianek), Gołdyn(75 Kasica)- Basisty(85 K,Kurnyta)
 

Tabela IV liga gr. I
1. Barciczanka Barcice 20
2. Wolski Lubań Maniowy 18
3. KS Bocheński 17
4. KS Tymbark 16
5. Watra Białka Tatrzańska 15
6. Polan Żabno 14
7. Sandecja II Nowy Sącz 14
8. KS Zakopane 13
9. LKS Szaflary 13
10. Skalnik Kamionka Wielka 13
11. Glinik Gorlice 12
12. Poprad Rytro 11
13. Sokół Borzęcin Górny 8
14. Tuchovia Tuchów 7
15. Ciężkowianka Ciężkowice 6
16. GKS Drwina 5
Źródło: lubanmaniowy.futbolowo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij