Była prezes LGD dziękuje

2015.11.16 20:58 / news / czytano 3458 / opinie 0

Szanowni Państwo! W imieniu zarządu dziękuję za udzielone absolutorium i w związku z upływem kadencji wszystkich organów stowarzyszenia chciałam w kilku zdaniach podziękować  wszystkim członkom stowarzyszenia - i powiedzieć  że „BEZ WAS NIE BYŁOBY  NAS”.

W tym roku mija 10  lat działalności  LGD Gorce-Pieniny”. W tym czasie przeszliśmy wiele naborów wniosków. Poprzez różną promocję obszaru LGD aktywizowaliśmy społeczność lokalną, realizowaliśmy projekty współpracy, wydawaliśmy publikacje a ogólnie rzecz biorąc poprzez działania staraliśmy się dotrzeć do jak największej grupy mieszkańców. To  tylko niektóre przedsięwzięcia podejmowane na przestrzeni ostatnich lat. 

To właśnie dzięki partnerstwu i współdziałaniu - pojęciom kluczowym dla lokalnego rozwoju, mogliśmy zrealizować wiele istotnych przedsięwzięć, KTÓRE SĄ WIDOCZNE NA TERENIE KAŻDEJ GMINY. Wszytko co udało się nam zrealizować i osiągnąć w trakcie tych  lat jest efektem wspólnego działania i dobrej współpracy wszystkich zaangażowanych osób. 

I  w tym miejscu. Dziękuję przede wszystkim założycielom stowarzyszenia  – tj. niewielkiej grupie osób z terenu gminy Krościenko i Ochotnica, którzy wzięli na swoje barki cały ciężar tworzenia tego stowarzyszenia nie mając nawet przez długi okres biura. Po paru latach zostaliśmy wzmocnieni przez członków z terenu gminy Czorsztyn, którzy bardzo odważnie i z zapałem przystąpili do pracy. Było nas na początku ok. 30 osób - dziś jest nas już 130. I w tym miejscu witam na pokładzie nowych członków ze Szczawnicy.

Dziękuję członkom Rady - którzy mozolnie pracowali przy ocenie projektów ale uważam że warto było pracować, bo owoce Waszej oceny widać w każdej gminie. Na obszarze LGD zrealizowano ponad 100 projektów  /inwest i miękkie/ nie krzywdząc żadnej z gmin. Tak się dobrze złożyło - tak dobrze Państwo oceniali ze środki finansowe podzielone były na gminy równomiernie i sprawiedliwie.

Dziękuję  Członkom Komisji Rewizyjnej na rzetelne kontrole i cierpliwość. Dziękuję Członkom Zarządu i pracownikom biura - za ciężką i odpowiedzialną, trudną  prace przy rozwiązywaniu problemów związanych z  zawiłościami  biurokratycznymi, którym musieliśmy sprostać - by zająć I miejsce w Małopolsce za wykorzystanie  środków finansowych /w okresie kadencji - odbyliśmy ponad ok. 60 posiedzeń/.

Dziękuje  również  Panom Wójtom gmin, którzy udzielali nam wsparcia organizacyjnego  i materialnego przez cały okres wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

Pragnę podziękować instytucjom kultury, przedstawicielom i członkom Kół Gospodyń Wiejskich oraz firmom i instytucjom, z którymi współpracowaliśmy przez ostatnie lata, za wsparcie, pomoc, inspirację i współpracę przy realizacji dotychczasowych działań.

Nieraz narzekaliśmy na Leadera, wskazując jego mankamenty, ale w mojej ocenie jest to jeden najciekawszych programów unijnych, niezwykle ważne narzędzie budowania społeczeństwa obywatelskiego na obszarach wiejskich. Głęboko wierzę, że nowa - jakże inna perspektywa finansowa 2014-2020  pozwoli nam na realizację wiele ciekawych projektów a my będziemy mieć jeszcze dużo okazji do dalszych kontaktów i wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia "Gorce-Pieniny" składam serdeczne podziękowania członkom organów LGD oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia i jego sympatykom za odpowiedzialną i pełną poświęcania działalność na rzecz Stowarzyszenia w kadencji 2011 - 2015. Nasza współpraca przebiegała pomyślnie i zaowocowała wdrożeniem wielu projektów służących poprawie jakości życia mieszkańców obszaru pienińsko-gorczanskiego.

Prezes Stowarzyszenia
Krystyna Kubik

Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij