Krościenko: Dotacja dla gminy - powstanie chodnik

2021.05.09 08:08 / news / czytano 442 / opinie 0

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Gmina Krościenko nad Dunajcem otrzymała dotację w wysokości 475 000, 00 zł na realizację w 2021 r. zadań z Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2021 - 2030.   

Celem programu jest  "zwiększenie poziomu integracji społecznej Romów w Polsce”. Pod koniec 2020 roku gmina złożyła trzy wnioski do programu, które zostały rozpatrzone pozytywnie i będą realizowane od maja 2021 roku. 

W bieżącym roku środki zostaną przeznaczone na wykonanie chodnika z kostki brukowej o szer. 2 mb, przy drodze wojewódzkiej nr 969 na długości 909, 5 mb – od skrzyżowania w Hałuszowej do ul. Gielniarz w Grywałdzie - etap I, warsztaty dla dzieci oraz na dalsze zatrudnienie osób pochodzenia romskiego. 

Zadania objęte projektami  są dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa i adresowane są do społeczności romskiej oraz ogółu obywateli polskich- mieszkańców gminy Krościenko nad Dunajcem oraz turystów.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij