Radny pyta o program naprawczy, wójt odpowiada

Fot. 2019.02.22 16:33 / news / czytano 1346 / opinie 0

Franciszek Plewa radny Gminy Krościenko n.D prosi o wyrażenie opinii przez wójta Jana Dydę dotyczącej planu naprawczego mającego poprawić działalność Gminnego Centrum Kultury i Promocji i podkreśla, że jako radny gminy nie może ponosić odpowiedzialności za negatywną ocenę planów pracy tej jednostki na rok 2019.

Temat działalności krościeńskiego CKiP pojawił się pod koniec stycznia, kiedy gminna Komisja Oświaty Kultury i Zdrowia Rady Gminy postanowiła bliżej przyjrzeć się działalności Centrum ze szczególnym naciskiem na planowane wydarzenia i imprezy w roku 2019. Sprawa wywołała lawinę pytań, pojawił się też plan na reorganizację jednostki. Więcej TUTAJ

W interpelacji z 31 stycznia br. radny Plewa prosił o wyrażenie swojego stanowiska wójta gminy, jako bezpośrednio nadzorującego pracę Centrum. W odpowiedzi wójta czytamy:

(...) Centrum posiada status instytucji kultury oraz osobowość prawną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 25 października 1991 roku o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej dyrektor jednostki jest odpowiedzialny za przygotowanie planu finansowego jednostki oraz jej działanie. Ustawa ta określa również jakie uprawnienia posiada Wójt Gminy jako przedstawiciel organu prowadzącego. Proszę o sprecyzowanie złożonej interpelacji poprzez wskazanie na podstawie jakiego przepisu prawa Wójt Gminy ma uprawnienia do wyrażania swojej opinii w sprawie dokumentów przedłożonych przez Dyrektora Centrum Kultury i Promocji oraz na podstawie jakich przepisów Wójt Gminy ma przygotować program naprawczy. Proszę ponadto o sprecyzowanie o jakie "inne działania mające na celu poprawę działania tej jednostki " ma Pan na myśli zwłaszcza w kontekście uprawnień Wójta jako organu wykonawczego jednostki samorządu terytorialnego.

Autor: oprac.red.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij