Tylmanowa: Powstaje nowy plac zabaw

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2021.04.14 18:13 / news / czytano 200 / opinie 0

Rozpoczęła się budowa placu zabaw w os. Kłodne w Tylmanowej.

W Tylmanowej w os. Kłodne rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania pn. Budowa obiektów małej architektury w przestrzeni publicznej: placu zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji dorosłych, z ogrodzeniem i nawierzchnią bezpieczną placu zabaw, zielenią i chodnikiem w osiedlu Kłodne.

Nastąpiło także przekazanie terenu budowy i dokumentacji. 

Inwestycja obejmuje: budowę elementów małej architektury: wyposażenia placu zabaw, ławostołów, zadaszenia i ogrodzenia; projekt budowy nawierzchni bezpiecznej placu zabaw; projekt ciągu pieszego zapewniającego obsługę komunikacyjną inwestycji; projekt zmiany ukształtowania terenu na obszarze skarpy, w związku z budową ciągu pieszego; projekt zieleni urządzonej – okrywowej i dekoracyjnej.

Projekt zagospodarowania terenu przewiduje budowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej poprzez wprowadzenie urządzeń placu zabaw dla dzieci oraz bramek do gry w piłkę nożną. W projekcie uwzględniono także montaż obiektów rekreacyjnych dla dorosłych: ławostołów i nylonowego zadaszenia w przestrzeni przeznaczonej do rekreacji.

Elementy placu zabaw zostaną rozmieszczone na nawierzchni bezpiecznej z piasku z atestem PZH. Plac zabaw zostanie ogrodzony ogrodzeniem systemowym.

Uzupełnieniem zagospodarowania terenu jest zieleń w postaci pojedynczych egzemplarzy drzew oraz niewielkich rabat trawiasto-bylinowych i trawników dywanowych. Dostęp do terenu realizowany jest poprzez projektowany ciąg pieszy o nawierzchni szutrowej w geokracie. Ciąg pieszy powiązany jest z istniejącym ciągiem komunikacyjnym.

Na terenie rozmieszczono, zgodnie z rysunkiem zagospodarowania, szereg elementów małej architektury, stanowiących „umeblowanie przestrzeni” takich jak: wyposażenie placu zabaw wraz z ogrodzeniem, ławostoły parkowe, kosz na śmieci, zadaszenie części miejsc wypoczynku za pomocą przekrycia membranowego.

 

Autor: oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij