Przebudowa drogi i chodnika z Krościenka do Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.06.30 10:22 / news / czytano 5280 / opinie 0

Projekt będzie realizowany przez krakowską firmę i ma być zakończony do połowy czerwca przyszłego roku.

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu zawarł umowę z Firmą Inżynierską ARCUS Jerzy Bajer z Krakowa, która wygrała przetarg na realizację zamówienia pn. "Uzyskanie decyzji Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej dla rozbudowy drogi powiatowej nr 1636K Krościenko - Szczawnica na odcinku od ul. Zdrojowej do granicy z miejscowością Szczawnica". 

Zakres robót obejmuje rozbudowę drogi powiatowej nr 1636K z miejscowości Krościenko n/D na odcinku od ul. Zdrojowej do granicy z miejscowością Szczawnica - ul. Kozłeczyzna, wraz z budową chodnika dla pieszych i przebudową istniejącego ciągu pieszo-rowerowego. Prace już się rozpoczęły, usunięty został żywopłot oddzielający chodnik od drogi. Inwestycja ma się zakończyć 15 czerwca 2014 r.

Jak informuje PZD w Nowym Targu: - Realizacja inwestycji jest w stadium projektowania, to znaczy projektant ma przedstawić nam najdalej do dwóch miesięcy harmonogram prac. Po tym okresie przewidziane jest spotkanie z władzami Gminy Krościenko n/D oraz z zawiązanym komitetem mieszkańców mieszkających nieopodal inwestycji. Na dzień dzisiejszy planujemy budowę chodnika dla pieszych oraz ciągu pieszo-rowerowego po jednej i dotychczasowej stronie drogi. 

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij