Białopotocanie, Flisacy, Goprowcy i Artyści z kolędami i prezentami w Prokocimiu

Fot. Monika Łącka, GOŚĆ 2015.12.22 22:40 / news / czytano 3579 / opinie 0

Do krakowskiego szpitala "górale" z Pienin jeżdżą od 2003 roku. Co roku przywożą ze sobą dużo pozytywnej energii, śpiew, góralski humor i prezenty.

W tym roku wraz z zespołem Białopotocanie do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu przyjechali też przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na czele z prezesem Janem Sienkiewiczem, ratownicy GOPR z sekcji operacyjnej Krościenko nad Dunajcem oraz dwie artystki malujące na szkle: Anna Madeja i Joanna Dziubińska, które do wspólnej pracy zaprosiły małych pacjentów USD.

Było gwarno i wesoło, gdy ubrani w regionalne stroje górale najpierw ubierali z chorymi dziećmi, ich rodzicami i pielęgniarkami pachnący smrek, czyli przywiezioną prosto z gór (z Nadleśnictwa Krościenko) choinkę, a potem wyruszyli na obchód oddziałów. I nie był to zwykły obchód, ale rozśpiewany i pełen dobrej energii, bo oprócz kolęd i pastorałek goście dawali też maluchom (i starszym dzieciom też) słodycze, pluszowe misie i poduszki.

- Przyjechały też z nami nasze dzieci, które swoim chorym rówieśnikom rozdają cukierki i pierniczki. Chcemy kontynuować tę naszą tradycję, bo widać, że jest potrzebna zarówno chorym dzieciom, jak i ich rodzicom - dodaje Artur Majerczak.

 

Jakby tego było mało, górale flisacy na szpitalnym korytarzu piekli też wspaniale pachnące i jeszcze lepiej smakujące tradycyjne pienińsko-flisackie ciasto. Kolejka po nie była bardzo długa.

Akcję wsparły też gmina Czorsztyn oraz Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.
 
Obszerna galeria TUTAJ
Autor: Monika Łącka / Oprac. red.
Źródło: krakow.gosc.pl/
Zdjęcia: Monika Łącka, GOŚĆ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij