Burmistrzowanie w poczekalni

Fot. 2021.02.25 18:17 / news / czytano 927 / opinie 0

Krościeńscy radni odsunęli w czasie podjęcie decyzji o wystąpieniu z wnioskiem do wojewody o nadanie statusu miasta miejscowości Krościenko nad Dunajcem. Tym samym wójt nadal pozostaje wójtem, a gmina - gminą.

Większością głosów podczas sesji radni przegłosowali wniosek przewodniczącego rady Stanisława Gabrysia o odroczenie podjęcia uchwały, nad którą najwcześniej pochylą się ponownie za rok. 
 
Mimo, że wójt Krościenka apelował do radnych, by zagłosowali zgodnie z sumieniem i pamiętali, że taka szansa nie zdarzy się drugi raz w historii, rajcy postawili na bezpieczeństwo, ochronę zdrowia i ogólnie rozumianą odpowiedzialność społeczną w szerszej perspektywie "pocovidowej".

- Uchwała, którą obecnie procedujemy wpłynie na sytuację finansową grupy mieszkańców, którzy realizują w ramach usług agroturystykę. Uchwała ta spowoduje wzrost podatków, który obecnie wynosi 70 groszy za metr kw. powierzchni, natomiast dla przedsiębiorcy będzie to 18.90 zł za metr kw. Ta grupa, ten skutek podatkowy, nawet odwleczony w czasie, na pewno poniesie. Ponadto dla tej grupy osób powstanie konieczność rejestracji działalności, co wiąże się z dodatkowymi podatkami i koniecznością rejestracji podmiotu gospodarczego. Proszę pamiętać, że czas jest trudny. Podejmujemy uchwałę w czasie trwania pandemii, gdzie większość pomiotów pracuje w trybie ograniczonym. Konieczność rejestracji może narazić ich na niepotrzebne problemy zdrowotne - podkreślał przewodniczący.
 
Ostatecznie 9 radnych opowiedziało się "za" odroczeniem uchwały, 6 było "przeciw". Za odroczeniem nadania praw miejskich byli radni: J.Chrobak, B.Czechowski, S.Gabryś, P.Kołek, M.Kundziarz, E.Nowaczyk, S.Rusin, S.Tkaczyk, M.Wąsowicz.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij