Z wizyta w Niemczech - Perleberg

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.07.02 14:27 / news / czytano 2548 / opinie 0

Delegacja samorządowców miasta Szczawnica gościła z wizytą w niemieckim mieście partnerskim Perleberg. Wizyta miała miejsce w dniach 26-29 czerwca br.

Okazją do tegorocznego, wspólnego spotkania był jubileusz 775. lecia istnienia niemieckiego grodu zlokalizowanego nad rzeką Stepenitz w powiecie Prignitz. 

Kilkudniowe uroczyste obchody pozwoliły uczestnikom jubileuszowych wydarzeń poczuć prawdziwy klimat średniowiecznego miasteczka. Wszechobecni mieszkańcy ubrani w średniowieczne stroje, liczne inscenizacje, pokazy, warsztaty, średniowieczne tańce, śpiewy i walki, to tylko nieliczne atrakcje jakie w miniony weekend oferował Perleberg swoim mieszkańcom, a także licznie przybyłym na tę okoliczność turystom.

W bogatym programie artystycznym nie zabrakło również pienińskiego akcentu. Na głównej scenie plenerowej zlokalizowanej na tle ratusza pojawił się reprezentujący szczawnicki kurort Zespół Folk Power Music, powstały z połączenia muzycznych pasji grupy przyjaciół zamieszkujących region Pienin, zafascynowanych muzyką góralską, bałkańską, słowacką, cygańską oraz węgierską. W blisko godzinnym koncercie członkowie zespołu zaprezentowali bardzo dobrą muzykę folkową o zróżnicowanym charakterze jej źródeł, co spotkało się z dużym aplauzem ze strony widzów, którzy klaskali w rytm żywiołowych utworów wykonywanych przez zespół. Na stoiskach wystawienniczych zlokalizowanych na uliczkach starego miasta ogólnodostępne były materiały reklamowe oraz foldery promocyjne naszego miasta.

Z okazji jubileuszu Burmistrz Szczawnicy - Grzegorz Niezgoda przekazał na ręce Burmistrza Perlebergu gratulacje w formie okolicznościowego grawertronu oraz malowany na szkle tryptyk autorstwa szczawnickiej malarki Anny Madei obrazujący walory krajobrazowe naszego miasta, a także kulturę i tradycję górali pienińskich, zachęcając tym samym mieszkańców Perlebergu do odwiedzania naszego uzdrowiska.
 
- Władzom Samorządowym oraz Mieszkańcom Miasta Perleberg z okazji 775. rocznicy nadania praw miejskich składam serdeczne gratulacje i życzenia dalszego dynamicznego rozwoju. Oby skrzydła tryptyku były symbolem otwierającej się bramy do naszego miasta i tym samym zaproszeniem do jego odwiedzenia (...) - mówił w swoim wystąpieniu Burmistrz Szczawnicy.
Autor: A.S.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij