Chcą piękniejszej Szczawnicy - miasto ogłosiło konkurs

Fot. 2015.06.09 17:52 / news / czytano 1585 / opinie 0

Miasto i Gmina Szczawnica ogłosiło międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania uzdrowiskowego centrum Szczawnicy związanego z rewitalizacją przestrzeni publicznych.

Konkurs ogłoszony został 8 czerwca, wnioski o dopuszczenie do udziału składać można do 19 czerwca, a same prace konkursowe należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica najpóźniej 2 października 2015 r.

Łączna pula nagród finansowych wynosi 55 000 złotych, ponadto zwycięzca zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego. Szczegóły konkursu znaleźć można na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica.
 
Do współpracy przy opracowaniu konkursu i wyłonieniu zwycięzców zaproszeni zostali architekci i urbaniści nie tylko dysponujący ogromną wiedzą i doświadczeniem ale przede wszystkim rozumiejący specyfikę architektoniczną Szczawnicy. 
 
- Pomimo zwartej zabudowy centrum, Szczawnica wciąż posiada wielki potencjał urbanistyczny, dlatego chcemy zachęcić do udziału w konkursie szczególnie ludzi młodych, a także wszystkich tych, którzy mają odwagę twórczą i wyobraźnię. Macie oto okazję stworzyć coś wyjątkowego i wpisać się na stałe w historię naszego miasta - podkreśla Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy.
 
Tomasz Moskalik zastępca burmistrza tłumaczy, że zadaniem prac konkursowych będzie wykreowanie idei urbanistyczno-architektonicznej przy poszanowaniu ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. - Będziemy badać również takie elementy, jak umiejętne kształtowanie połączeń funkcjonalnych głównych części uzdrowiska Parku Dolnego, promenady i ulicy Zdrojowej z Placem Dietla, urządzenie ciągów komunikacyjnych wraz z elementami małej architektury i architektury parkowej. Poza podniesieniem walorów funkcjonalnych i estetycznych w pracy konkursowej trzeba będzie zaproponować również nowe rozwiązania, takie jak chociażby stworzenie nowych miejsc postojowych - mówi Moskalik.
 
Koncepcja będzie obejmować ogromny obszar miasta: od ulicy Parkowej po ulicę Jana Wiktora na linii wschód-zachód, oraz od potoku Grajcarek po stoki Bryjarki na linii północ-południe.
 
- Wartość robót budowlanych objętych dokumentacją konkursową nie powinna przekroczyć 15 milionów złotych. Szczawnica żyje z turystów, więc musimy walczyć o konkurencyjność naszej oferty turystyczno-uzdrowiskowej, bo każda złotówka zainwestowana w podnoszenie atrakcyjności wypoczynku, zwielokrotniona wróci do portfeli mieszkańców naszej gminy - mówi Niezgoda. 
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij