Droga i rekreacja - sołectwa decydują na co wydadzą pieniądze

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.25 21:22 / news / czytano 2149 / opinie 0

W Gminie Krościenko nad Dunajcem zapadają decyzje na co w 2016 roku sołectwa zagospodarują pieniądze ze swojego funduszu.

Sołectwo Tylka-Biały Potok kwotę 18 678 tys. złotych wyda na trzy zadania. Będzie to dofinansowanie zakupu i wyłożenie kostki brukowej obok budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, dwa pozostałe dotyczyć będą poprawy drogi na Tylkę poprzez jej odwodnienie i poszerzenie oraz zakup gabionów.

Sołectwo Zawodzie ma w planach wydać 29 231 tys. złotych na remont istniejącego chodnika przy ulicy Źródlanej od kapliczki do parkingu po obu stronach ulicy. Sołectwo wzbogacić się ma także o nowe ławki wraz z koszami na śmieci, które pojawić się mają w pierwszej kolejności na trasach prowadzących do źródeł wód mineralnych. Część pieniędzy przeznaczona zostanie na zakup i montaż stołu do tenisa, który stanie obok boiska do siatkówki plażowej i zewnętrznej siłowni nad Dunajcem.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy, zagwarantowane na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. O tym na co zostaną przeznaczone środki w konkretnym sołectwie decydują mieszkańcy głosując w trakcie zebrania wiejskiego. Wysokość środków na sołectwo zależy od liczby mieszkańców sołectwa.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij