Flisacka inwestycja

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.07.14 11:57 / news / czytano 2219 / opinie 0

Trwają prace w miejscu przystani końcowej spływu przełomem Dunajca w Krościenku n.D. Powstaje nowe zaplecze do obsługi łodzi - budynek socjalny z częścią ogólnodostępną i toaletami.

Niedawno na terenie wozowni, w rejonie parkingu przy przystani w Krościenku ruszyła budowa budynku socjalnego dla flisaków. Jak zapewnia Jan Sienkiewicz prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich po sezonie zakończy się pierwszy etap inwestycji- stan surowy budynku.

- Całość chcemy ukończyć w przeciągu dwóch, trzech sezonów, gdyż nasze środki uzależnione są od tego co dzieje się na Dunajcu, im większa frekwencja im więcej spływa łodzi, tym więcej mamy środków na swoje inwestycje - mówi Sienkiewicz.

Początkiem tego roku Jan Dyda wójt Krościenka podpisał i przekazał prezesowi flisaków decyzję o przeniesieniu warunków zabudowy na mocy której flisacy mogą budować na terenie przystani flisackiej.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij