Halny rządzi, łamie drzewa i przewraca reklamy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.12.25 12:33 / news / czytano 3724 / opinie 0

Od wczoraj w Pieninach wieje halny, do tej pory przewrócił kilka reklam, tablic informacyjnych oraz wyłamał dwa drzewa w szczawnickim Parku Dolnym.

Ciepły silny wiatr przyspieszył topnienie śniegu, poprzewracał przydrożne reklamy i tablice informacyjne. Park Dolny w Szczawnicy jest zamknięty, do tej pory wiatr wyłamał tam dwa drzewa, które zwaliły się kilka metrów od budynku Restauracji Alt. Żywioł uszkodził także częściowo dekoracje świąteczne.

Dziś rano o godz. 5:44 zostało zaktualizowane wcześniejsze ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego wiatru dla regionu Małopolski południowej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przewidywane jest wystąpienie dość silnego i silnego wiatru wiejącego z południa o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 110 km/h (wysoko w górach 140 km/h). Ostrzeżenie ważne jest do jutra rana.

Autor: Oprac. red.
Źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij