Krościenko wstępuje do Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Fot. 2015.04.23 20:45 / news / czytano 2327 / opinie 0

Gmina Krościenko n.D obok sąsiedniej Szczawnicy, Gminy Łapsze Niżne i Ochotnicy Dolnej wstępuje do Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas sesji Rady Gminy Paweł Mierniczak dyrektor biura MOT przedstawiał radnym argumenty i korzyści płynące ze współpracy ze stowarzyszeniem. W prezentacji multimedialnej pokazał najważniejsze działania, które mają na celu promowanie Małopolski w Polsce i Europie czym zachęcał radnych do głosowania na "tak".

Wspominał o tym, że od 1. maja zabytkowy kościołek w Grywałdzie, leżący na Szlaku Architektury Drewnianej  w Małopolsce, dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia, będzie udostępniony zwiedzającym w stałych godzinach od czwartku do niedzieli. Na miejscu w określone dni czekał będzie przewodnik, który opowie o historii kościółka. Dostępność kościoła p.w. św. Marcina potrwa do września br. Tego typu inicjatyw w przyszłości może być dużo więcej.

Roczna składka członkowska dla Krościenka ma wynieść 1210 złotych. Zainteresowanie radnych wzbudziła kwestia ewentualnego finansowania działań promocyjnych gminy na wszelkiego rodzaju imprezach, w których bierze udział MOT. Radny Edward Ponicki pytał, czy wtedy składka wzrośnie, kto pokryje koszty np. materiałów promujących gminę. 

Dyrektor Mierniczek zaznaczył, że składka członkowska to wkład na pokrycie kosztów działania stowarzyszenia. Koszty, na pokrycie których stowarzyszenie nie pozyska np. dofinansowania zewnętrznego musi pokryć gmina.

Radni w głosowaniu "za" byli jednomyślni.

Małopolska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem działającym od 2001 r. Głównymi jej zadaniami jest rozwój turystyki oraz promocja walorów turystycznych województwa małopolskiego. Zadania te realizowane są poprzez szereg działań m.in. prezentację regionu na krajowych i zagranicznych targach turystycznych oraz wydarzeniach promocyjnych, rozwój i rozbudowa regionalnych produktów turystycznych, opracowanie materiałów promocyjnych.

W dniach 17-19 kwietnia, Małopolska będzie promować swoją ofertę turystyczną na rynku hiszpańskim, w czasie targów Barcelona SITC, a w dniach 2-5 listopada, na rynku brytyjskim, podczas Międzynarodowych Targów WTM w Londynie. Ponadto w maju, MOT będzie promować Kraków i Małopolskę podczas Tygodnia Polskiej Turystyki, w ramach Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.

MOT zaprezentuje region również na krajowych imprezach targowych: w Łodzi i Katowicach (marzec), Gdańsku i Warszawie (kwiecień) i w Poznaniu (październik). Rok zakończą Międzynarodowe Targi TT Warsaw (26-28 listopada).

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij